Nejkrásnější krátké treky světa

Nejkrásnější krátké treky světa

Několikadenní úžasné túry z celého světa

V tomto přehledu najdete krásné treky z celého světa dlouhé od dvou dnů do jednoho týdne – takzvané krátké treky. Ideální pro ty, kteří se nechtějí vracet z túry ještě ten den, ale zároveň být na treku moc dlouho.

Obsah článku
Trek k jezeru Tilicho
28.673, 83.879
5 000 m / 16 404 ft

#1 Trek k jezeru Tilicho

Nejkrásnější výlet v Manangu

Mezi nejkrásnější výlety v Manangu patří dvoudenní výlet k vysokohorskému jezeru Tilicho, proto vás překvapí, že ho absolvuje jen zlomek lidí, kteří se vydávají na trek okolo Annapuren. Na tomto treku se dostanete prakticky na dosah ruky ke Gangapurně a Tilicho peaku, jehož stěny spadají přímo do jižní strany jezera.

Chci tam
Byl jsem tam
np
Trek k jezeru Köl Ükök
42.076, 75.918
3 470 m / 11 385 ft

#2 Trek k jezeru Köl Ükök

Pochod k úžasnému jezeru

Trek k jezeru Köl Ükök patří k nejmalebnějším v Kyrgyzstánu. Z polopouštní oblasti v okolí oblastního městečka Kočkoru se během několika hodin výstupu dostanete ke krásnému jezeru obklopeného rozkvetlými pastvinami plných koňí a ovcí a zaledněných čtyřtisícových hor. Od jezera navíc můžete podniknout celou řadu hvězdicových výletů na nepojmenované kopce či k dalšímu krásnému jezeru Köl Tör.

Chci tam
Byl jsem tam
kg
Olimpica trek
-9.099, -77.535
4 920 m / 16 142 ft

#3 Olimpica trek

Za úžasnou vyhlídkou do sedla Yanayacu

Olimpica trek patří k těm kratším v pohoří Cordillera Blanca. To však nemění nic na tom, že si zde užijete velmi krásné vyhlídky v oblasti nejvyšší hory peruánských And Huascaránu. Navíc tento trek patří k těm méně navštěvovaným, tak je ideální i pro ty, co se rádi toulají v opuštěných místech.

Chci tam
Byl jsem tam
pe

Přechod Mount Kenya
-0.154, 37.318
4 985 m / 16 355 ft

#4 Přechod Mount Kenya

Přes ledovou horu na rovníku

S přehledem nejzajímavější a nejznámější trek v Keni je přechod nejvyšší hory země - Mount Kenya. Ve zdejším národním parku je celá řada možných cest, kterými můžete pochod vést. Jednou z nejlepších kombinací je Chogoria - Sirimon spojená samozřejmě s výstupem na Point Lenana (4 985m n. m.), což je nejvyšší "turistický" bod tohoto pohoří. Na tomto treku si užijete pochod přes několik vegetačních pásů od horského tropického pralesa po zbytky ledovců v okolí nejvyšších vrcholků tohoto sopečného masivu.

Chci tam
Byl jsem tam
ke
El Choro trek
-16.278, -68.03
4 900 m / 16 076 ft

#5 El Choro trek

Přes Andy po incké stezce

S přehledem nejslavnější bolívijský trek vedoucí po staré incké stezce je El Choro. Během jen několika dnů projdete několik vegetačních pásů od náhorní pláně Altipláno, přes hlavní andský hřeben s výhledem na ledovci pokryté hory, alpínské louky se sporou vegetací, mlžným Yungasem až po dusnou džungli, kde kolem vás budou poletovat kolibříci. Navíc si tento trek užijete prakticky sami, protože ho kupodivu absolvuje jen velmi málo turistů.

Chci tam
Byl jsem tam
bo
Poon Hill trek
28.4, 83.689
3 193 m / 10 476 ft

#6 Poon Hill trek

Ve znamení Dhaulagiri

Díky své dobré dostupnosti z Pokhary a malé časové náročnosti treku je výstup na krásnou vyhlídku Poon Hill velmi oblíbený i mezi návštěvníky Nepálu, kteří nemají v plánu nějaké dlouhé pochody. Zároveň tato trasa funguje jako spojka mezi okruhem okolo Annapuren a treku do base campu Annapurna. Díky tomu, že celá tato oblast leží na návětrné straně hor, musíte počítat, že zde bude počasí horší a proměnlivější než v Manangu na severní straně pohoří. Sice se zde budete pohybovat ve výrazně nižší nadmořské výšce než na jiných trecích v Nepálu, ale stoupání jsou zde výrazně prudší a cesty blátivější. Každopádně výhled na Dhaulagiri, Annapurnu South a další stojí určitě za to.

Chci tam
Byl jsem tam
np

Trek okolo Beluchy
49.807, 86.59
4 311 m / 14 144 ft

#7 Trek okolo Beluchy

Pod nejvyší horu Altaje

Trek okolo Beluchy je jeden z najnavštevovanejších trekov na Altaji, avšak stále sa vám môže stať že počas niektorých dní nestretnete žiadnych turistov. Pridávam popis treku na 6 dní, avšak ľubovoľne sa dá skrátiť, prípadne predĺžiť návštevou ďalších zaujímavostí, minimálna doba na prejdenie treku sú 4 dni.

Chci tam
Byl jsem tam
ru
Trek k prameni Amazonky
-15.512, -71.702
5 625 m / 18 455 ft

#8 Trek k prameni Amazonky

Trek k pramenu největší řeky světa

Jedním z nejzajímavějších i když ne nejkrásnějších treků v Perú je ten vedoucí k prameni řeky Amazonky. Už jen to, že přijdete na místo, kde pramení nejdelší, největší řeka světa stojí za to. Navíc můžete přitom vystoupat na sopku Nevado Mismi (5 625m n. m.) a projít se po rozvodí Atlantického a Tichého oceánu. Nesmíte však zapomenout, že tento cca čtyřdenní trek je velmi opuštěný a musíte být naprosto soběstační. Navíc se budete pohybovat ve velkých výškách, tak musíte být adekvátně aklimatizovaní.

Chci tam
Byl jsem tam
pe
Isla Navarino Trek
-54.936, -67.602
22 m / 72 ft

#9 Isla Navarino Trek

Trek v pohoří Dientes de Navarino

Trek na težko dostupném ostrově Isla Navarino, nejjižnejší části Patagonie, je divoký a drsný. Chladné počasí určuje ráz krajiny kde se budete pohybovat a časté přeháňky nejsou vyjímkou. Za odměnu můžete spatřit množtví jezer, říček, barevných mechů, lišejníků a taky hráze které jsou dílem bobra dovezeného na ostrov kvůli kožešině. Pokud si zvolíte trek v pohoří Dientes de Navarino můžete jít podle rozpisu, který dostanete na místě, pět dnů nebo přidat tempo a zvládnout to v pohodě za 3 dny.

Chci tam
Byl jsem tam
cl

Karakol trek
42.314, 78.471
3 700 m / 12 139 ft

#10 Karakol trek

Centrem národního parku

Karakol trek je nejkratší variantou výletů do pohoří Těrský Alatoo. Vyrazíte přímo do hlavního údolí, které celé spadá do národního parku. Odtud podniknete výstup k jezeru Ala kol a další den se můžete vydat přímo pod nejvyšší horu Karakol. I v rámci tohoto krátkého pochodu si uděláte pěknou představu o přírodě v pohoří Tian Shan. Navíc je zde celá řada variant, kdy můžete tento pochod rozšířit i víc jak na týden.

Chci tam
Byl jsem tam
kg
Prechod pohorím Retezat
45.371, 22.904
2 339 m / 7 674 ft

#11 Prechod pohorím Retezat

Rumunské "Vysoké Tatry"

Retezat je turisticky najnavštevovanejšie pohorie v Rumunsku, avšak stále toto pohorie môžeme označiť za turistami nepreskúmané čo sa už dlhšie obdobie nebude dať povedať. Rumuni už dávno objavili že s turistou sa dajú ľahko získať peniaze, preto sa pri vstupe do pohoria platia permity za vstup a je tu povolené stanovať iba na určených miestach. Je to jedno z najvyšších rumunských pohorí, ktoré sa jednoznačne oplatí navštíviť

Chci tam
Byl jsem tam
ro
Turistika v údolí Niedertal
46.801, 10.887
3 455 m / 11 335 ft

#12 Turistika v údolí Niedertal

Spousta výstupů v okolí Martin Busch

Údolí Niedertal patří mezi nejkrásnější v Ötztálských Alpách. Dominuje mu krásný Similaun (3 606m n. m.) a turisty velmi oblíbená Kreuzspitze (3 455m n. m.), která patří mezi nejvyšší lehce zdolatelné hory v Alpách. Zažijete zde i krásné zelené louky vroubící nespočet třítisícových štítů ozdobených ledovcovou pokrývkou. Mezi největší ledovce zde patří Niederjochferner a Hochjochferner, které si prohlídnete z místních parádních vyhlídek.

Chci tam
Byl jsem tam
at

Trek ze Šumaku do Aršanu
52.052, 102.268
1 930 m / 6 332 ft

#13 Trek ze Šumaku do Aršanu

Alternativní cesta z doliny Šumaku

Pokud je dostatek času a chceme si užít přírody Východních Sajan aniž bychom potkávali davy turistů, je právě tato cesta jednou z alternativ návratu do civilizace od pramenů v dolině Šumaku. Tato trasa však neposkytuje velké množství výhledů, protože vede převážně dolinou řeky Kitoj (Китой), která dala název i této části pohoří (Kitojské golce - Китойские голци).

Chci tam
Byl jsem tam
ru
Výstup na Kilimandžáro
-3.075, 37.352
5 895 m / 19 341 ft

#14 Výstup na Kilimandžáro

Výstup po klasické Marangu route

Tanzánie láká cestovatele hlavně na svá světově proslulá safari. Leží tu však i nejvyšší hora celé Afriky Kilimandžáro, která zase přitahuje turisty a trekaře. Ve skutečnosti není Kilimandžáro název pro vrchol, ale pro celý horský masiv obsahující tři sopky: Kibo, Mawenzi a Shira. Nejvyšší vrchol sopky Kibo - Uhuru (5 895m n. m.) je tím nejvyšším bodem. Přes tuto rozsáhlou sopečnou masu vede celá řada turistických cest. Nejdostupnější variantou výstupu je takzvana Marangu route. Na tomto treku projdete několik vegetačních pásem aby jste se nakonec dostali i ke zbytku ledovce na střeše Afriky

Chci tam
Byl jsem tam
tz
Výstup na Dámavand
35.953, 52.112
5 610 m / 18 406 ft

#15 Výstup na Dámavand

Na nejvyšší vulkán v Asii

Výstup na nejvyšší sopku Asie Dámavand je nejznámější a i nejčastěji chozená túra v celém Íránu. Hora těží hlavně ze své dobré dostupnosti (ani ne dvě hodiny jízdy z hlavního města země Teheránu), horské chaty a relativně jednoduché normální výstupové cesty. Díky své výšce (5 610m n. m.) a málo kvalitní aklimatizaci většiny turistů se zde většina návštěvníků potýká s projevy horské nemoci. Čmoudící fumaroly blízko vrcholu a časté mraky zabraňují většinou bohužel pěkným výhledům z vrcholu, takže tady určitě platí, že hezčí výhledy jsou na sopku a ne ze sopky.

Chci tam
Byl jsem tam
ir