Trek k jezeru Tilicho

Trek k jezeru Tilicho

Nejkrásnější výlet v Manangu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 2 dny

Mezi nejkrásnější výlety v Manangu patří dvoudenní výlet k vysokohorskému jezeru Tilicho, proto vás překvapí, že ho absolvuje jen zlomek lidí, kteří se vydávají na trek okolo Annapuren. na tomto treku se dostanete prakticky na dosah ruky ke Gangapurně a Tilicho peaku, jehož stěny spadají přímo do jižní strany jezera.

Obsah článku
Recenze

1. den

Pochod do Khangsaru či do Tilicho BC

Při klasickém rozpisu výletu k jezero Tilicho se první den kráčí z Manangu do Tilicho BC. Tuto etapu si ale klidně můžete o něco zkrátit tak, že po absolvování aklimatizačních výletů vyrazíte ještě ten den odpoledne do Khangsaru a využijete ty ušetřené cca 2 hodiny ráno.

Článek: Túra Manang - Khangsar

Krátká procházka podél Marsyangdi

Pro někoho jen krátká aklimatizační vycházka z Manangu do malebné vesničky Khangsar (3 760m n. m.) a zpět. Pro druhého východisko k jezeru Tilicho. Každopádně pro všechny je to pěkná procházka podél řeky Marsyangdi údolím zvětralých skal a výhledem na Annapurnu II.

Článek: Túra Khangsar - Tilicho BC

Pochod pod Velkou Barierou

Pochod z příjemné vesnice Khangsar (3 760m n. m.) směr tajuplné jezero Tilicho vede zajímavou místy až surrealistickou krajinou zvětralých svahů a skal. Po cestě je krásný výhled na spoustu zajímavých hor. Zvlášť černá skála Khangsar Kang (7 485m n. m.) čnící nad Velkou Barierou přitahuje neustále pohledy.


2. den

Výstup k jezeru Tilicho

Druhý den je vrcholem celého tohoto pochodu. Konečně uvidíte magické jezero Tilicho (pokud jste měli noc v Khangsaru, je možné stihnout i rychlejší variantu Khagsar – Tilicho BC – Tilicho – Tilicho BC v jednom dni, ale to pak na samotné jezero budete mít málo času, velmi rychle zde totiž padá stín, tak je rozhodně lepší vyrazit z Tilicho BC ráno na celý den). 

  • TIP: Pokud jste velmi zkušení nebo máte guida a zároveň nechcete jít z nějakého důvodu přes průsmyk Thorong la, můžete od jezera Tilicho vyrazit přes průsmyk Mesokanto la přímo do Jomsomu.

Článek: Výstup k jezeru Tilicho

Cesta k tajemnému jezeru

Jedním z nejhezčích horských zážitků na treku okolo Annapuren je putování k úžasnému jezeru Tilicho. Tato dvoudenní odbočka z hlavního okruhu vás přivede na místa, odkud jsou himalájští velikáni téměř na dotek. Jezero jakoby leželo na rozhraní světů. Na jedné straně pustá, zvětralá krajina a na druhé neskutečně strmé stěny himalájských štítů čnící o dva kilometry výše přímo z jezera. Bohužel zrovna zde bývá obvykle nejhorší počasí z celého Manangu, tak nemusí být zde vždy čisté bezmračné výhledy na hory a jezero.

3. den

Ve znamení návratu

Třetí den se buď můžete vrátit stejnou cestou do Manangu. Zajímavější alternativou s úžasnými výhledy na hory je zkratka přes Upper Kangsar (to však pouze v případě, že se už do Manangu nemusíte vracet).


Článek: Túra přes Upper Khangsar

Krásná vyhlídka do údolí Marsyangdi

Pro turisty vracející se z výletu k jezeru Tilicho je výrazně praktičtější a navíc i hezčí nejít stejnou cestou zpět do Manangu, ale vyrazit horní trasou přes vesničku duchů - Upper Khangsar a dál sejít přímo do Yak Kharka přes krásný vyhlídkový ostroh vysoko nad údolím řeky. Navíc v rámci trekingu okolo Annapuren je to turisty prakticky nejméně procházená cesta.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam