Túra Gangapurna tal a Chongkor

Túra Gangapurna tal a Chongkor

Aklimatizační výlet pod Gangapurnu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 2:30 hod

Jedním ze dvou nejoblíbenějších aklimatizačních výletů z Mangangu je pochod na pěknou vyhlídku Chongkor viewpoint. Stoupá se okolo pěkného jezera Gangapurna Tal, které zůstalo jako poslední pozůstatek starého ledovce, spadajícího sem z úbočí Gangapurny.  

Obsah článku
Recenze

Výstup nad jezero

Z Manangu ležícím na rozsáhlém ostrohu nad řekou se schází k mostu jen kousek od jezera Gangapurna Tal. Odtud se prudce stoupá na morénu a dál serpentýnami borovicovým lesem. Po přibližně hodince pochodu se již otvírají pěkné pohledy na západní část údolí s hřebenem oddělujícím Manang od Dolního Mustangu. Pěkně jsou vidět dvě cesty vedoucí z Manangu – dolní pod políčky vedoucí do Khangsaru a horní nad políčky do Yak Kharky.

Výstup nad jezero

Výhled na Syagang a Khatungkang

V dálce ční nad vyprahlými svahy dvě zářivě bílé špice Syagangu a Khatungkangu. K nim lze podniknout pěkný výlet „z druhé strany“ z Thorong High Campu.

Výhled na Syagang a Khatungkang

Chongkor viewpoint

Navigovat na mapě

Třepotající vlaječky upozorňují, že jsme na vyhlídce. Pohledy nejsou špatné, ale naproti z druhé strany údolí směr Annapurny jsou samozřejmě výrazně zajímavější. Stezky vedou ještě dál a výš, tak je možné si výlet ještě o něco prodloužit.

Chongkor viewpoint

Údolí Marsyangdi

Pohled východním směrem přes poslední zbytky lesa na Pisang peak je také docela pěkný.

Údolí Marsyangdi

Gangapurna Tal

Navigovat na mapě

Pro většinu turistů je ale nejzajímavější pohled na jezero Gangapurna Tal - znovu pěkně viděné při stejné sestupové cestě.

Gangapurna Tal


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam