Nepál

Túra přes Upper Khangsar

Krásná vyhlídka do údolí Marsyangdi

Petr Liška
Napsal/a 2423 článků a sleduje jej/ji 243 cestovatelů
Túra přes Upper Khangsar
Vloženo: 13.03.2013
© gigaplaces.com
Byli tam:
Chtějí tam:

Pro turisty vracející se z výletu k jezeru Tilicho je výrazně praktičtější a navíc i hezčí nejít stejnou cestou zpět do Manangu, ale vyrazit horní trasou přes vesničku duchů – Upper Khangsar a dál sejít přímo do Yak Kharka přes krásný vyhlídkový ostroh vysoko nad údolím řeky. Navíc v rámci trekingu okolo Annapuren je to turisty prakticky nejméně procházená cesta.

Upper Khangsar

Po více jak dvou hodinách túry z Tilicho Base Campu zpět směrem na Manang se dojde k nově postavené lodgi (4 070m n. m.) – ideální na přestávku na čaj. Jen 200 metrů za ní je rozcestí, kde z hlavní cesty odbočuje pěšina do Upper Khangsaru. Z tohoto místa začíná tento fotoreport. Cesta traverzuje svah a jen zvolna stoupá. Po cestě je krásný výhled na celou dolinu, zaledněný hřeben a zajímavou horu Idam Phra (5 875m n. m.). Po půl hodince se objeví už Upper Khangsar (4 120m n. m.). Je to taková vesnice duchů, kde je docela hodně domů, ale nepotkáte zde ani živáčka.

Upper Khangsar
© gigaplaces.com

Políčka u Upper Khangsaru

Trošku matoucí je nově postavená, na mapách neuváděná, široká cesta vedoucí kamsi do kopců. Správná cesta je ale severovýchodním směrem podél okraje políček. Po cestě je i krásný výhled na Gangapurnu a Annapurnu III. Jelikož je to výhled jihovýchodním směrem, je to tu s focením těchto velikánů horší, neboť jsou většinu dne proti sluníčku.

Políčka u Upper Khangsaru
© gigaplaces.com

Výhled na Manang

Po cca hodině chůze z Upper Khangsaru se dojde na vrchol této zkratky – ostroh (4 150m n. m.) s úžasným výhledem do údolí Marsyangdi. Krásně je odtud vidět soutok řek a spodní cesta do Khangsaru a dál k jezeru Tilicho. Obzoru vévodí na jihu Annapurna II. a na severu Pisang peak. Přímo naproti přes boční údolí se vine hlavní cesta směrem na Thorong Phedi.

Výhled na Manang
© gigaplaces.com

Údolí Thorong Khola

Výhled severním směrem do vyprahlého údolí Thorong Khola nepotěší. Je vidět jak cesta z ostrohu nejdřív prudce a pak pozvolněji klesá až k soutoku (3 850m n. m.) Thorong Khola s Ghyanchang Khola tekoucí z masivu Chulu. Je to ztráta více jak 300 výškových metrů. Pěkně je vidět, jak si hlavní cesta z Manangu docela zachází do bočního údolí, ale zase neztrácí žádné výškové metry.

Údolí Thorong Khola
© gigaplaces.com

Gangapurna

Gangapurna vypadá z ostrohu docela zajímavě. Překvapivé je, že na to, že tudy prakticky nikdo nechodí, tu mají děvčata z Khangsaru malý stan s občerstvením, který je radno využít, neb cesta do Yak Kharka či ještě dál do Ledaru je ještě dlouhá.

Gangapurna
© gigaplaces.com

Annapurna II

Sestup z ostrohu je zkraje opravdu prudký a pak překvapí cesta lesíkem v jinak vyprahlé krajině. Vegetace tu hraje všemi barvami a výhled na Annapurnu II. tomu tady dodává správnou himalájskou náladu.

Annapurna II
© gigaplaces.com

Tibeťané

Těsně před soutokem říček má jedna tibetská rodina malé občerstvení, tak už jen ze solidárnosti není špatné na chvíli posedět na čaji. Od mostu zbývá už jen vystoupat cca 150 výškových metrů a je tu hlavní cesta Manang – Yak Kharka (od křižovatky je to tak ještě 40 minut do Yak Kharka).

Tibeťané
© gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Články poblíž

Vzdálenost 0 km
Túra Manang - Khangsar

Túra Manang - Khangsar

Vzdálenost 3 km
Trek Manangem

Trek Manangem

Vzdálenost 4 km
Výstup ke gompě Bojo

Výstup ke gompě Bojo

Vzdálenost 5 km
Túra Khangsar - Tilicho BC

Túra Khangsar - Tilicho BC

Vzdálenost 5 km
Prohlídka Bhraky

Prohlídka Bhraky

Vzdálenost 7 km
Výstup k Ice Lake

Výstup k Ice Lake

Vzdálenost 9 km
Túra Ngawal - Manang

Túra Ngawal - Manang

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Trek k jezeru Tilicho

Mezi nejkrásnější výlety v Manangu patří dvoudenní výlet k vysokohorskému jezeru Tilicho, proto vás překvapí, že ho absolvuje jen… pokračovat ve čtení

Trek k jezeru Tilicho
Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější boční túry okolo Annapuren

Okruh okolo Annapuren patří mezi nejznámější himalájské treky. Mimo klasického itineráře si můžete udělat celou řadu bočních… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější boční túry okolo Annapuren
Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější etapy treku okolo Annapuren

Trek okolo Annapuren je považován za jeden z nejkrásnějších v Nepálu, respektive v celé Asii. Je to dáno i tím, že turista zde… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější etapy treku okolo Annapuren
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.