Túra Ngawal - Manang

Túra Ngawal - Manang

Pochod mezi erodovanými skalami

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 3:30 hod

Cesta z Ngawalu klesá víc jak 200 výškových metrů zpět do údolí Marsyangdi podél bizarních skalek vytvarovaných větrem a zakrnělých borovic. Po cestě jsou nádherné výhledy na hřeben Annapuren a je možné navštívit i velmi pěknou vesničku Bhraka než dorazíte do centra oblasti – do Manangu.

Obsah článku
Recenze [1x]

Výhled do údolí Marsyangdi

Kousek pod Ngawalem je vidět téměř celá trasa této etapy – cesta zvolna klesá do údolí a přibližuje se řece. na obzoru se spojuje s „dolní“ cestou vedoucí přes Humde s malým letištěm. Mimo Annapurny kouká i špička Gangapurny a na obzoru Tilicho peak.

Výhled do údolí Marsyangdi

Pisang Peak

Navigovat na mapě

Po cestě jsou k vidění i pěkné chorteny a zdi mani. Při pohledu zpět je vidět i stezka klesající z náhorní pláně, na které leží Ngawal a nad tím vším trůní Pisang Peak.

Pisang Peak

Údolí Sabje Khola

Navigovat na mapě

Po chvíli se otevře pěkný pohled do bočního údolí Sabje Khola a na sedýlko v „jen" 5 500m n. m., které je nejnižší na hřebeni spojující Annapurnu III. a IV. Taky díky tomu přes něj dost často proléta­jí mraky.

Údolí Sabje Khola

Annapurna IV

Stačí popojít jen dalších pár desítek metrů a je vidět i malá špičatá pyramidka Anna­purny IV.

Annapurna IV

Mugje

Navigovat na mapě

Po necelých dvou hodinkách z Ngawalu se u Mugje spojují Dolní i Horní cesta a dál pokračují už všichni turisté společně. Je zde i pěkná loučka se zvě­tralými skalami, viz. úvodní snímek fotoreportu a i menší lodge, tak je i docela na zvá­žení, zda se neubytovat zde místo přelidněného Manangu.

Mugje

Čorten nad Mugje

Jen kousek nad vesnicí je velmi pěkný čorten a panoramatický pohled po okolí.

Čorten nad Mugje

Malebné údolí

V těchto místech je údolí opravdu hodně malebné a jeden by si skoro řekl, zda je to stále ta stejná řeka, která se v Lamjungu divoce hnala kaňonem přes peřeje.

Malebné údolí

Annapurna II z Mugje

Obzoru dominuje krásná a nezaměnitelná Annapurna II.

Annapurna II z Mugje

Bhraka na dohled

Navigovat na mapě

Po krátkých 20 minutách chůze z Mugje se objeví krásná vesnice <a href=„../.­./fotoreport-bhraka-28/“>Bhraka, kam se rozhodně vyplatí odbočit a dát si alespoň krátkou vycházku.

Bhraka na dohled

Manang

Navigovat na mapě

z Bhraky je to už jen coby kamenem dohodil do Manangu, kde kontrastují nové lodge pro turisty se starým způsobem života. Je to místo, kde je nejvíc na celém treku přelidněno, hlavně z důvodu vysoké koncentrace turistů, kteří zde aklimatizují a chodí na výlety před stěžejním výstupem přes průsmyk Thorong la.

Manang

Staré domy v Manangu

Klasická tibetská zástavba v té­to oblasti – malé kamenné domky a rovné střechy, na kterých se suší úroda.

Staré domy v Manangu


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam