Túra Manang - Khangsar

Túra Manang - Khangsar

Krátká procházka podél Marsyangdi

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:00 hod

Pro někoho jen krátká aklimatizační vycházka z Manangu do malebné vesničky Khangsar (3 760m n. m.) a zpět. Pro druhého východisko k jezeru Tilicho. Každopádně pro všechny je to pěkná procházka podél řeky Marsyangdi údolím zvětralých skal a výhledem na Annapurnu II.

Obsah článku
Recenze [1x]

Annapurna II

z Manangu vedou dvě cesty západní směrem. Hlavní vede do vesničky Ghusang a dál směr Thorong la. Do Khangsaru a dál k jezeru Tilicho se po menší cestě vydává výrazně méně turistů. Cesta vede podél nejníže položených políček nad kaňonem řeky a krásné pohledy na západní stranu Annapurny II nutí turistu stále otáčet hlavu zpět.

Annapurna II

Kaňon Marsyangdi

Navigovat na mapě

z vyhlídky do kaňonu je názorně vidět typická krajina horního Manangu – erozí vymodelované skály tyčící se nad řekou. na obzoru už je vidět i most, kterým se přechází na ostroh nad soutokem řek Marsyangdi a Thorong khola. Nad vším je parádní skalní vyhlídka dosa­žitelná z <a href=„../­../fotoreport-zkratka-pres-upper-khangsar-59/“>Upper Khangsaru.

Kaňon Marsyangdi

Most přes Thorong Kholu

Navigovat na mapě

Po cca 45 minutách chůze od předchozí vyhlídky sejdeme přímo k říčce Thorong Khola, přes kterou naštěstí vede vetchý most.

Most přes Thorong Kholu

Neprostupný kaňon Thorong kholy

Při výstupu na ostroh je pěkně vidět do kaňonu Thorong kholy, který je v těchto místech pěkně divoký a v podstatě neprostupný. to vysvětluje důvod, proč hlavní cesta k průsmyku Thorong la vede víc jak 200 výškových metrů nad hladinou této říčky vysoko ve svahu hory nad kaňonem.

Neprostupný kaňon Thorong kholy

Lesík u Khangsaru

Cesta zvolna stoupá a okolní krajina se poz­volna zalesňu­je.

Lesík u Khangsaru

Khangsar

Navigovat na mapě

Po zhruba dvou hodinách pochodu z Manangu se přijde do pěkné vesničky Khangsar (3 760m n. m.), kde je možnost ubytovat se v lodgích. Ideální je zde vylézt na střechu a kochat se výhledy.

Khangsar

Východ slunce nad Tilicho peakem v Khang

Ty jsou zde nejlepší hned po rozednění, kdy se úžasně zbarví Velká Bariera a Tilicho pe­ak.

Východ slunce nad Tilicho peakem v Khang


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam