El Choro trek

El Choro trek

Přes Andy po incké stezce

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 3 dny

S přehledem nejslavnější bolívijský trek vedoucí po staré incké stezce je El Choro. Během jen několika dnů projdete několik vegetačních pásů od náhorní pláně Altipláno, přes hlavní andský hřeben s výhledem na ledovci pokryté hory, alpínské louky se sporou vegetací, mlžným Yungasem až po dusnou džungli, kde kolem vás budou poletovat kolibříci. Navíc si tento trek užijete prakticky sami, protože ho kupodivu absolvuje jen velmi málo turistů.

Obsah článku
Recenze

1. den

Přechod And

Hned první den treku je nejpestřejší na zážitky a na změnu krajiny okolo vás. Po jízdě z La Pazu do sedla Cumbre vás čeká krátký výstup na horský hřeben a pak, po zbytek dne,  už jen nekonečný sestup dolů.

Článek: Túra La Cumbre - Apacheta Chucura

Start treku El Choro

El Choro trek 1: Start treku El Choro je v nejvyšším místě silnice spojujícím La Paz s Coroicem, v průsmyku La Cumbre (4 660m n. m.). Odtud už vás čeká relativně krátký výstup do průsmyku Chucura (4 870m n. m.) s krásnými výhledy a pak už jen nekonečný sestup.

Článek: Túra Apacheta Chucura - Samaňa Pampa

Přes Cordilleru Real

El Choro trek 2: Poté co se vyškrábete do sedla Apacheta Chucura a pokocháte se výhledy, čeká vás předlouhý sestup do hlubiny údolí vedoucí až do vesničky Challapampa víc jak dva výškové kilometry pod vámi. Během několika hodin pochodu opustíte velehorskou krajinu s lamími ohradami a dostanete se na kraj vlhkého mlžného lesa Yungas.


Článek: Túra Samaňa Pampa - Challapampa

Začátek Yungasu

El Choro trek 3: Od inckých ruin v Samaně Pampě (4 040m n. m.) pokračujte stále po vydlážděné incké stezce údolím dolů. S ubývající nadmořskou výškou přibývá zeleně a v odpoledni i pro Yungas typické mlžné mraky. Projdete malou vesničkou Chucura (3 640m n. m.) a až po další hodině pochodu nakonec dorazíte do Challapampy (2 640m n. m.) o 2 200 metrů níže než bylo sedlo Apacheta Chucura.

2. až 3. den

Pochod džunglí Jungasu

Druhý den treku El Choro prověří rozhodně vaší vytrvalost. Sice tato etapa není dlouhá ani 20km, ale její profil a velmi teplé dusné počasí vás brzy unaví. Třetí den vás čeká finální sestup do Chaira, respektive k silnici číslo 3.

Článek: Túra Challapampa - Sandillani

Dlouhý a únavný pochod džunglí

El Choro trek 4: Druhý den treku El Choro je velmi únavný. Incká cesta vede vlhkou džunglí nahoru a dolů, překonávajíc boční údolí. Po cestě si však užijete pěknou tropickou vegetaci, roztomilé kolibříky a i krásné výhledy po okolních kopcích a kaňonech. Nejhezčí a nejvíc vyhlášené výhledy jsou až na konci vesničky Sandillani, zvlášť při východu slunce.


Článek: Túra Sandillani - Chairo - Ruta 3

Poslední etapa El Choro treku

El Choro trek 5: Třetí a poslední den El Choro treku je oproti předchozímu dni naprosto pohodový. Čeká vás už jen sestup do Chaira, nebo případně pokud se vám nechce platit přemrštěná doprava do Pacallo, až k hlavní silnici číslo 3. Nejkrásnější je hned začátek tohoto dne - východ slunce v kempu Sandillani, kdy se můžete kochat překrásným výhledem na nasvícené horské hřebeny.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam