Nejkrásnější treky Jižní Ameriky

Nejkrásnější treky Jižní Ameriky

Nejlepší turistické pochody

V tomto seznamu najdete krásné treky z jihoamerických And od Perú po Ohňovou zemi. Najdete zde pochody okolo zaledněných masivů, v sopečné krajině Altiplána či podmáčené krajině Patagonie.

Obsah článku
Alpamayo BC Trek
-8.846, -77.679
5 025 m / 16 486 ft

#1 Alpamayo BC Trek

Pod jednu z nejkrásnějších hor světa

Alpamayo BC Trek patří mezi jeden z nejúžasnějších treků, které může Peru nabídnout. Navíc většina jeho trasy vede neobydlenou krajinou, tak si po cestě užijete i trochu dobrodružství a romantiky. Na druhou stranu se budete muset spolehnout sami na sebe, protože případná pomoc může být velmi daleko. Po cestě uvidíte celou řadu krásných hor včetně Alpamaya, považovaného za jednu z nejhezčích hor na světě vůbec.

Chci tam
Byl jsem tam
pe
Turistika pod Fitz Royem
-49.331, -72.886
1 200 m / 3 937 ft

#2 Turistika pod Fitz Royem

Pod žulovou korunu Patagonie

K nejkrásnějším částem argentinské Patagonie patří bezesporu oblast okolo Fitz Roye. Oblast je protkána celou řadou turistických cest různé obtížnosti, takže zde můžete nakombinovat celou řadu krásných túr. Vše se zde ale točí hlavně okolo dvou úžasných žulových věží - Fitz Roy a Cerro Torre.

Chci tam
Byl jsem tam
ar
Výlet do NP Sajama
-18.136, -68.976
5 150 m / 16 896 ft

#3 Výlet do NP Sajama

Pod nejvyšší horou Bolívie

Klasický turistický výlet do Národního parku Sajama v podobě treku Lagunas de Altura vám představí všechny jeho nejkrásnější místa. Budete mít úžasné vyhlídky na nejvyšší sopky v Bolívii včetně Parinacoty, Pomerape a samozřejmě Nevado Sajama. Navíc se vypravíte k unikátním vysokohorským lagunám  a nakonec zrelaxujete u termálních pramenů. Zkušenější trekaři si nakonec můžou vyzkoušet výstup na sopku Parinacota

Chci tam
Byl jsem tam
bo

Turistika v NP Lauca
-18.228, -69.187
5 000 m / 16 404 ft

#4 Turistika v NP Lauca

Ve stínu Parinacoty

Národní park Lauca je známý hlavně úžasným pohledem přes jezero Chungara na sopku Parinacotu (6 342m n. m.) s dokonalým kuželem a sněžnou čepicí. Mimo jezera Chunagara můžete vyrazit i do Altiplánské vísky Parinacota a k zajímavé laguně Cotacotani. Úplně se nabízí spojit tento výlet s výletem do sousedního národního parku Sajama.

Chci tam
Byl jsem tam
cl
Olimpica trek
-9.099, -77.535
4 920 m / 16 142 ft

#5 Olimpica trek

Za úžasnou vyhlídkou do sedla Yanayacu

Olimpica trek patří k těm kratším v pohoří Cordillera Blanca. To však nemění nic na tom, že si zde užijete velmi krásné vyhlídky v oblasti nejvyšší hory peruánských And Huascaránu. Navíc tento trek patří k těm méně navštěvovaným, tak je ideální i pro ty, co se rádi toulají v opuštěných místech.

Chci tam
Byl jsem tam
pe
El Choro trek
-16.278, -68.03
4 900 m / 16 076 ft

#6 El Choro trek

Přes Andy po incké stezce

S přehledem nejslavnější bolívijský trek vedoucí po staré incké stezce je El Choro. Během jen několika dnů projdete několik vegetačních pásů od náhorní pláně Altipláno, přes hlavní andský hřeben s výhledem na ledovci pokryté hory, alpínské louky se sporou vegetací, mlžným Yungasem až po dusnou džungli, kde kolem vás budou poletovat kolibříci. Navíc si tento trek užijete prakticky sami, protože ho kupodivu absolvuje jen velmi málo turistů.

Chci tam
Byl jsem tam
bo

Isla Navarino Trek
-54.936, -67.602
22 m / 72 ft

#7 Isla Navarino Trek

Trek v pohoří Dientes de Navarino

Trek na težko dostupném ostrově Isla Navarino, nejjižnejší části Patagonie, je divoký a drsný. Chladné počasí určuje ráz krajiny kde se budete pohybovat a časté přeháňky nejsou vyjímkou. Za odměnu můžete spatřit množtví jezer, říček, barevných mechů, lišejníků a taky hráze které jsou dílem bobra dovezeného na ostrov kvůli kožešině. Pokud si zvolíte trek v pohoří Dientes de Navarino můžete jít podle rozpisu, který dostanete na místě, pět dnů nebo přidat tempo a zvládnout to v pohodě za 3 dny.

Chci tam
Byl jsem tam
cl
Trek k prameni Amazonky
-15.512, -71.702
5 625 m / 18 455 ft

#8 Trek k prameni Amazonky

Trek k pramenu největší řeky světa

Jedním z nejzajímavějších i když ne nejkrásnějších treků v Perú je ten vedoucí k prameni řeky Amazonky. Už jen to, že přijdete na místo, kde pramení nejdelší, největší řeka světa stojí za to. Navíc můžete přitom vystoupat na sopku Nevado Mismi (5 625m n. m.) a projít se po rozvodí Atlantického a Tichého oceánu. Nesmíte však zapomenout, že tento cca čtyřdenní trek je velmi opuštěný a musíte být naprosto soběstační. Navíc se budete pohybovat ve velkých výškách, tak musíte být adekvátně aklimatizovaní.

Chci tam
Byl jsem tam
pe