Túra La Cumbre - Apacheta Chucura

Túra La Cumbre - Apacheta Chucura

Start treku El Choro

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1:30 hod

El Choro trek 1: Start treku El Choro je v nejvyšším místě silnice spojujícím La Paz s Coroicem, v průsmyku La Cumbre (4 660m n. m.). Odtud už vás čeká relativně krátký výstup do průsmyku Chucura (4 870m n. m.) s krásnými výhledy a pak už jen nekonečný sestup.

Obsah článku
Recenze

Laguna Estrellani

Jakmile vás vysadí z autobusu v sedlu La Cumbre, můžete se hned začít kochat místní pustou jen žlutou trávou porostlou krajinou, do které je hned pod průsmykem zasazena pěkná a docela velká laguna Estrellani (600×400 metrů). na túru nejspíš budete vyrážet sami, ale hned kousek od vás bude čilý ruch – možná i desítky cyklistů tu každé ráno vyráží na sjezd <a href=„/foto­report-silnice-smrti-359/“>Silnice Smrti, což je taky velmi pěkný zážitek.

Laguna Estrellani

Vstup do národního parku Cotapata

Navigovat na mapě

U břehu laguny je i malý domeček strážců parku Cotapata, kde se musíte zapsat do návštěvní knihy.

Vstup do národního parku Cotapata

Cestou Altiplánem

Od domečku strážců parku je to kolem kilometru a půl po šotolinové džípové cestě k dalším dvěma lagunám. Za pěkného počasí je to orientačně velmi snadná cesta, protože sedlo Chucura je téměř pořád vidět. Ale dost často tu bývají husté mračné mlhy a pak je to už o něco horší.

Cestou Altiplánem

Ukazatel El Choro

Dokonce je zde i jeden ukazatel cesty, abyste dál nepokračovali po „hlavní“ šotolinové cestě, což je dle map oficiální silnice číslo 41 vedoucí do La Pazu – nejspíš ale nikým nepoužívaná, když je hned o kus vedle pěkná asfaltka.

Ukazatel El Choro

Výhled na La Cumbre

Navigovat na mapě

Po hodině výstupu dorazíte konečně do sedla Chucura. Směrem na jih je pěkný výhled na celou vaši dosavadní cestu po náhorní pláni. Až do sedla je schůdná cesta i pro mikrobusy, takže organizované skupiny se nechávají dovézt až sem.

Výhled na La Cumbre

Výstup na horu Cumbre

Navigovat na mapě

Giga T!P: Daleko lepší než ze sedla rychle uhánět na druhou stranu do údolí Challapampa, jako téměř každý, je si udělat krátký výlet po plochém hřebeni východním směrem. Otevře se vám za chvíli parádní výhled jak na sedlo, tak na dlouhý kus sestupové cesty, ale hlavně na zaledněný vrcholek Huayny Potosí (6 088m n. m.), která ze sedla Chucu­ra není vidět. Tato vyhlídková hora je jen o pár metrů nižší než 5 tisíc metrů nad mořem.

Výstup na horu Cumbre

Výhled na Huayna Potosí z hory Cumbre

Huayna Potosí je krásná špice a po tomto pohledu na ní možná budete spřádat plány, jak se k ní dostat po absolvování treku El Choro blíže.

Výhled na Huayna Potosí z hory Cumbre


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam