Túra Sandillani - Chairo - Ruta 3

Túra Sandillani - Chairo - Ruta 3

Poslední etapa El Choro treku

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 3:00 hod

El Choro trek 5: Třetí a poslední den El Choro treku je oproti předchozímu dni naprosto pohodový. Čeká vás už jen sestup do Chaira, nebo případně pokud se vám nechce platit přemrštěná doprava do Pacallo, až k hlavní silnici číslo 3. Nejkrásnější je hned začátek tohoto dne – východ slunce v kempu Sandillani, kdy se můžete kochat překrásným výhledem na nasvícené horské hřebeny.

Obsah článku
Recenze

Panorama El Choro treku

Navigovat na mapě

Při východu slunce je krásně vidět panoráma Cordillery Real čnící nad zelenými svahy Yungasu. Ze Sandillani vidíte velkou část treku El Choro, vedoucí přes nesčetná boční údolí. Je to jeden z nejhezčích výhledů z celého tohoto pochodu.

Panorama El Choro treku

Východ slunce na konci údolí

Během východu slunce se krásně mění barvy hor na konci údolí s dominantním mohutným vrcholem Tiquimani,

Východ slunce na konci údolí

Pohled na skalní věž

I výhled na dominantní skalní věž čnící vysoko nad údolím stojí za to.

Pohled na skalní věž

Cerro Tiquimani

Okolo Cerro Tiquimani (5 460m n. m.) a laguny Wara Warani vede alternativní a prakticky nechozená větev treku El Choro začínající v průsmyku Zongo pod Huyanou Potosí.

Cerro Tiquimani

Sestup do Chaira

Navigovat na mapě

Sestup do Chaira je vcelku velmi pohodlný. Cesta traverzuje svah hory a neustále volně klesá. Jen za pár minut chůze za Sandillani se vám otevře tento pěkný pohled do hloubi kaňonu.

Sestup do Chaira

Výhled zpět na hřebeny Yungasu

Navigovat na mapě

Po hodině cesty máte už skoro celý traverz horského svahu za sebou a před vámi je už jen finální sestup do Chaira. Při pohledu zpět se můžete kochat celou řadu dalších zelených hřebenů.

Výhled zpět na hřebeny Yungasu

Chairo (1 280m n. m.)

Navigovat na mapě

Po dvou hodinách svižnější chůze ze Sandillani je už pod vámi malá vesnička Chairo. Ta je o víc než tři a půl kilometru níže než průsmyk Chucura, kde jste trek začínali. Je zde i malý obchůdek, tak si můžete dát malou snídani.

Odtud už vede silnička až k hlavní silnici – Ruta 3. Místní řidiči však dodržují kartel a ceny nasazují neúměrně vysoko, tak pokud je nechcete podporovat v jejich unfair službách, tak o 5 km dál je vesnice Pacallo, kde už jezdí veřejná doprava, či po 7,5 km dorazíte k hlavní silnici, kde během pár minut něco do Coroica či La Pazu stopnete.

Chairo (1 280m n. m.)

Cesta k silnici 3

Navigovat na mapě

Cesta z Chaira k silnici číslo 3 je jen prašná úzká silnička neustále lehce klesající a stoupající už jen pár metrů nad řekou. Občas okolo vás proletí hejno papoušků či velký bleděmodrý motýl. Okolo cesty jsou postavené honosnější usedlosti Bolivijců z místní  high society. Nejúnavnější na tomto pochodu je velké vedro a námaha z předchozích dnů.

Cesta k silnici 3


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam