Prohlídka skalního města Petra

Prohlídka skalního města Petra

Úžasné skalní hrobky

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Celé impozantní skalní město Petra je vytesané ve svazích a soutěskách hor Jabal al-Khubtha a Jabal Madhbah. Je opravdu rozsáhlé, a pokud ho chcete projít celé, počítejte minimálně s jedním opravdu dlouhým dnem či spíš se dvěma. Pokud navíc opustíte i základní trasy, je to občas i horská turistika s relativně velkým převýšením. Nejhezčí část dne v Petře je před západem slunce, kdy je město prakticky jen pro vás a vše je krásně nasvíceno sluncem.

Obsah článku
Recenze

Základní prohlídka skalního města

Všichni návštěvníci musí projít roklí As-Siq, která vás zavede z Wadi Musa přímo do centra skalního města a končí přímo proti nejznámější stavbě zde – Klenotnici. V rokli As-Siq je docela ruch. Kromě ostatních turistů se zde prohánějí koňské povozy, tak je potřeba zvýšené opatrnosti. Od Klenotnice pokračuje základní okruh podél Uličky fasád ke královským hrobkám a k římským památkám. Většina organizovaných výprav se tady otáčí a jde zpět. 

Článek: Procházka kaňonem As-Siq

Cesta do skalního města Petra

Většina turistů zná z Petry jen ten jeden nejznámější pohled na "Pokladnu/Treasury" - krásný chrám vytesaný ve skalní stěně. Ale oblast je to tak rozsáhlá, že ani za celý den neprochodíte všechny zákoutí skalního města. Už začátek cesty roklí As-Siq stojí za to a všude jinde by to byla atrakce sama o sobě. Zde je to jen "přivaděč" k tomu hlavnímu....

Článek: Prohlídka královských hrobek v Petře

Monumentální pohřebiště

Poté co projdete zajímavý kaňon As-Siq a pokocháte se dostatečně nejznámějším pohledem na Pokladnici, kroky vás nejspíš zavedou do vnější části soutěsky. Ta se jmenuje Ulička fasád (je zde více jak 40 hrobek). Dále uvidíte nejen staré Divadlo, ale hlavně monumentální staré Královské hrobky. Cesta pak dále pokračuje kolem římských památek k Muzeu.


Vzdálenější a náročnější okruhy

  • Od římských památek lze podniknout výstup ke klášteru Ad-Deir a dál na vyhlídku do údolí Wadi Araba.
  • Dále je možný výstup na vyhlídku „Vysoké obětiště“ s rozhledem široko daleko

Článek: Výstup ke Klášteru (Ad-Deir)

Vyhlídka až k Mrtvému moři

Nejoblíbenější pěší túra v rámci skalního města Petra je téměř hodinový výstup ke Klášteru (Ad-Deir), který je jen o něco méně impozantní než hlavní atrakce celého města - Al-Khazneh (Pokladnice). Navíc jen o pár set metrů dále jsou hned vedle sebe dvě krásné vyhlídky do Wadi Araba, na Jebel Haroun a na celé město.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam