Nejkrásnější nepálské treky

Nejkrásnější nepálské treky

Nejlepší himalájská turistika

Nepál díky nejvyšším horám světa – Himálajím – skýtá jedny z nejlepších možností trekingu na světě. Díky vybudované infrastruktuře lodží – horských čajoven a restaurací – se sem může vydat „na lehko“ prakticky každý. to neznamená, že zde nenajdete i super náročné a opuštěné treky, kde nepotkáte ani živáčka. Pojďte se podívat na náš výběr

Obsah článku
BC Everest Trek přes tři sedla
27.98, 86.828
5 648 m / 18 530 ft

#1 BC Everest Trek přes tři sedla

Pod Everest trochu jinak

Trek přes tři sedla (Renjo la, Cho la a Kongma la) vás provede náročnější, ale o to krásnější a daleko méně navštěvovanou částí oblasti Khumbu. I zde je vaším cílem Everest BC a nejkrásnější horská vyhlídka světa Kala Patthar. Jako bonus můžete navíc vystoupat na další dvě pětitisícové vyhlídky Gokyo Ri a Chukhung Ri. Pokud vám štěstí bude přát, uvidíte hned několik osmitisícovek – nejen Mount Everest i Lhotse, Cho Oyu a trůn bohů Makalu, ale také jednu z nejkrásnějších hor světa Ama Dablam a celou řádku dalších velehor.

Chci tam
Byl jsem tam
np
Trek okolo Annapuren
28.643, 84.081
5 416 m / 17 769 ft

#2 Trek okolo Annapuren

Nejpestřejší trek v Nepálu

Kdo chce poznat prakticky všechny typy krajiny v Nepálu během jednoho dlouhého pochodu, tomu nezbývá nic jiného než vyrazit na krásný trek okolo hřebenu Annapuren. Malebný kaňon řeky Marsyangdi s množstvím vodopádů, úžasné terasové systémy rýžových políček, zalednění velikáni třech osmitisícových masivů, téměř měsíční tibetská krajina, nejhlubší údolí světa Kali Gandaki, rododendronové mlžné pralesy, rázovité vesničky - to vše je tu k vidění. K tomu navíc velmi stabilní počasí v hlavní sezóně. Co víc si přát než pochodovat v krásné krajině se sluníčkem nad hlavou.

Chci tam
Byl jsem tam
np
Trek Horním Mustangem
29.183, 83.957
4 170 m / 13 681 ft

#3 Trek Horním Mustangem

Zakázané království

Trek Horním Mustangem vás zavede do prostředí náhorní plošiny ve výšce nad 3 000 metrů nad mořem. Celá oblast měla ještě donedávna částečnou autonomii, která byla zrušena v roce 2008. Přístup je stále regulován nutností získat (a zaplatit) vstupní povolení a mít s sebou nepálského průvodce. Páteří Horního Mustangu je řeka Kali Gandaki. Na jejích březích je dodnes množství nádherných zkamenělin rostlin i živočichů. Trekem vás budou provázet výhledy na himalájské vrcholy včele s hřebenem Annapuren a Dhaulagiri. Budhistické kláštery a stavby pak dávají celému putování příjemný duchovní rozměr. 

Chci tam
Byl jsem tam
np

Trek přes Mugu Himal do Dolpa
29.352, 82.966
2 373 m / 7 785 ft

#4 Trek přes Mugu Himal do Dolpa

Aneb jak ujít za 23dnů 333km a vystoupat 25km

Na trek jsme vyrazili v listopadu 2015, po ničivém zemětřesení. Trasa vedla přes MUGU HIMAL, okolo jezera RARA, do království DOLPO, návštěva SHEY GOMPY, kolem Křišťálové hory a zpět kolem jezera PHOKSUNDO. Celkem 333kilometrů, celkové převýšení 25kilometrů a to ve 23dnech. Bylo nás osm trekařů, 10 nepálských nosičů, průvodce a kuchař. Naše skupina si vše nesla sebou, od stanů, vařiče, paliva a hlavně jídla. Trek začínal vnitrostátním letem z Kathmandu do Nepalgnj a následující den let do Jumly.

Chci tam
Byl jsem tam
np
Manaslu Circuit trek + Tsum Valley
28.661, 84.501
5 075 m / 16 650 ft

#5 Manaslu Circuit trek + Tsum Valley

19-ti denní trek kolem Manáslu

Ze všech nádherných treků v Nepálu jsme si zvolili okruh kolem Manaslu 8 163m (Hory duchů a osmé nejvyšší hory světa), která leží v turisticky méně navštěvované, donedávna zakázané pohraniční oblasti s Tibetem. Cesta je geograficky nádherná a kulturně fascinující. Obyvatelé horního toku Buri Gandaki jsou přímými potomky tibetských imigrantů, kteří se zde usadili na počátku 17. století. Díky tomu jazyk, oblečení a zvyky jsou tu výlučně tibetské. Perlou treku je pětidenní návštěva Tsum Valley – údolí zpřístupněné od roku 2010. Trek jsme šli na konci října do poloviny listopadu a počasí bylo naprosto luxusní.

Chci tam
Byl jsem tam
np
Západní Nepál - BaseCamp API Himal 7132m
29.925, 80.83
4 433 m / 14 544 ft

#6 Západní Nepál - BaseCamp API Himal 7132m

Tam kam turisti nechodí ...

Rád bych Vám přiblížil náší expedici do zapadlé části Nepálu až k úpatí hory API HIMAL (7132m) a následnou cestu turisty nenavštěvovanou oblastí Far West Nepal. Naše výprava měla 9 členů,10 místních nosičů, jednoho kuchaře a průvodce. Téměř měsíční putování začalo vnitrostátním letem do Dhangadi u indických hranic a následnou 20ti hodinovou cestou autobusem po klikatých,nebezpečných cestách v horách.

Chci tam
Byl jsem tam
np