Prohlídka vesničky Sajama

Prohlídka vesničky Sajama

Centrum národního parku Sajama

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

Pokud máte v plánu navštívit národní park Sajama a udělat si zde nějakou pěknou túru či vylézt některou zdejší úžasnou sopku, vaším východiskem bude malá, ale malebná vesnice Sajama (4 245m n. m.). Mimo pěkného altiplánského kostelíku sice k vidění nic moc dalšího nenabízí, ale její blízké okolí skýtá perfektní výhledy jak při západu slunce (na sopku Sajama), tak při východu (na dvojčata Parinacotu a Pomerape). Užije si zde tedy nadmíru nejen turista, ale i fotograf.

Obsah článku
Recenze

Nevado Sajama

Nevado Sajama (6 542m n. m.) je nejvyšší hora Bolívie a impozantní izolovaná sopka v jednom. Při návštěvě národního parku a vesnice Sajama ji budete mít prakticky pořád ve výhledu. Tento pohled je jen kousek od křižovatky mezinárodní silnice se silničkou vedoucí do vesnice.

Nevado Sajama

Centrum vesnice

V centru vesničky je malý, ale krásný altiplánský kostelíček. Ostatní domečky okolo návsi jsou jen nízké a jednoduché chaloupky.

Centrum vesnice

Jednoduché ubytování

V Sajamě nečekejte žádné velkolepé ubytování, ale i jednoduchý hostel dobře může dobře posloužit. Minimálně je o něco pohodlnější než spaní ve stanu za vesnicí.

Jednoduché ubytování

Prodejci suvenýrů

I zde můžete pořídit nějaký pravý altiplánský suvenýr, tedy pokud budou mít otevřeno.

Prodejci suvenýrů

Sajama

Vesnička dřív profitovala pouze z chovu lam. Nyní má občas zisk i z návštěv turistů, i když tu rozhodně není takový ruch jak v jiných částech země.

Sajama

Pustá sopečná krajina

Z náhorní planiny porostlé zlatou altiplánskou trávou se na všech stranách zvedají sopečné masivy. Na jihu to je sopečný hřeben Nevados de Quimsachata s nejvyšší horou Acotango (6 052m n. m.)

Pustá sopečná krajina

Západ slunce nad Sajamou

Při západu slunce zde začíná čarokrásné divadlo, kdy se sopka promění ve zlatou horu. Jen se nezapomeňte pořádně obléci, neboť poté co se krajina schová do stínu, teploty velmi rychle klesají hluboko pod nulu.

Západ slunce nad Sajamou

Východ slunce nad Parinacotou a Pomerape

Brzy ráno se zde vyplatí vylézt z postele do mrazu a pokochat se slunečním divadlem na druhé straně – nad sopkami Parinacota a Pomerape.

Východ slunce nad Parinacotou a Pomerape


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam