Výstup nad jezero Chungara

Výstup nad jezero Chungara

Pohádková vyhlídka na Parinacotu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:00 hod

Sopka Parinacota (6 342m n. m.) vyhlášená svým pravidelným kuželem a sněžnou čepicí je krásná ze všech stran, ale od úžasnéhojezera Chungara (4 561m n. m.) je s přehledem nejkrásnější. Proto pokud máte cestu z Bolívie do Chile přes hraniční přechod Tambo Quemado, tzn. linka La Paz – Arica, vystupte si v malém kempu (4 577m n. m.) přímo u břehu jezera a kochejte se okolními panoramaty či rovnou vyrazte na túru na starou sopku tyčící se rovnou za kempem, která nabízí ještě hezčí výhledy.

Obsah článku
Recenze

Bofedales u jezera Chungara

Navigovat na mapě

Pár plácků na stan a budova strážců národního parku Lauca je u malého sezonního potůčku končící v lehce bažinatých bofedalech na březích jezera Chungara. Výhled na sopku Parinacota přímo z kempu je nádherný.

Bofedales u jezera Chungara

Lamy a hraniční sopka Cerro Quisiquisini

Díky bofedalům se sem stahují i lamy Vicuně na pastvu. Na obzoru je zvětralá sopka Cerro Quisiquisini (5 525m n. m.), přes jejíž vrchol vede státní hranice Bolívie-Chile.

Lamy a hraniční sopka Cerro Quisiquisini

Nevados de Quimsachata

Na jih od státní silnice se nacházejí tři vysoké sopky zvané Nevados de Quimsachata, na které prakticky nikdo neleze: Acotango (6 052m n. m.), Umurata (5 730m n. m.) a Cerro Capurata (5 990m n. m.). Výhledy na jejich slavnější kolegy by ale byly určitě úžasné!

Nevados de Quimsachata

Výstup na starou sopku

Navigovat na mapě

Pokud při své procházce podél břehů jezera dojdete až na jeho západní konec, určitě si svoji návštěvu vylepšete túrou na zbytky bývalé monumentální sopky. Budete stoupat vzhůru po táhlém hřebenu nad sezonním údolím. Cesta není náročná, ale i tak dávejte velký pozor, neb pokud půjdete samy a zlomíte si nohu, tak vás tu nikdo nemusí najít.

Výstup na starou sopku

Malebné poloostrovy

Poloostrovy spadající do jezera vypadají z výšky jak prsty nějaké gigantické tlapy.

Malebné poloostrovy

Sopečné panoráma

Navigovat na mapě

Na obzoru ční jak maják i nejvyšší hora Bolívie Nevado Sajama.

Sopečné panoráma

Parinacota

Po dosažení vrcholku sopky nebo jen nějakého výhledového místa na její stráni se zvolna vracejte zpět do kempu, než padne zima a tma. Nemusíte se vracet stejnou cestou, ale dá se dojít do kempu příměji volnou krajinou.

Pak už se jen teple oblečte a sledujte odrazy sopky v jezeře při západu slunce.

Parinacota

Západ slunce nad Nevados de Quimsachata

Při západu slunce se do ruda zbarví opuštěné sopky Nevados de Quimsachata. Budete si zde užívat naprostý klid, jelikož všichni výletnici z Arici už budou dávno pryč a málokdo zde kempuje přes noc.

Západ slunce nad Nevados de Quimsachata


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam