Jízda pouští Wadi Rum III.

Jízda pouští Wadi Rum III.

Kolem skalních mostů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:00 hod

Cesta dál pokračuje zajímavou krajinou s dvěma dalšíma skalními mosty připomínajícími víc jak 12 000 kilometrů vzdálený národní park Arches na západu USA. Na rozdíl od něho si zde můžete po skalních obloucích chodit dle libosti, pokud na to máte odvahu. Cesta dál pokračuje ke stolové hoře Khazali, kde je pěkný kaňon. Odtud se už vracíte zpět do vesnice Wadi Rum nebo ještě lépe pokračujete na večeři a nocleh do beduínského kempu, takže si užijete jak západ, tak i východ slunce v této pohádkové krajině.

Obsah článku
Recenze

Skalní most Um Fruth

Oproti skalnímu mostu na hoře Burdah je Um Fruth velmi dobře dostupný. Džípy parkují prakticky hned pod ním a za deset minut lehkého výstupu jste přímo na něm.

Skalní most Um Fruth

Um Fruth z blízka

Každého trochu zamrazí, než se vydá na druhou stranu mostu :-)

Um Fruth z blízka

Stolové hory

Po cca půlhodinové prohlídce a kochání se výhledy z vrcholu skalního mostu Um Fruth následuje několikakilometrová jízda k dalšímu skalnímu mostu. Scenérie jsou stálé krásné – stolové hory tyčící se z pouště.

Stolové hory

Malý skalní most

Malý skalní most je sice ze všech nejmenší, za to výhled je z něj parádní – široko daleko nic nebrání ve výhledu.

Malý skalní most

Přes Malý skalní most

Malý skalní most je docela úzký a nevypadá ani dvakrát bytelně, tak si každý turista musí dávat docela pozor, abych nesletěl dolů.

Přes Malý skalní most

Monumentalita Wadi Rum

Osamoceně zaparkovaný džíp poslouží jako pěkné měřítko ke gigantičnosti místních hor.

Monumentalita Wadi Rum

Kaňon Khazali

Poslední zastávkou je kaňon ve stolové hoře Khazali. Občas z něj teče i voda, tak u jeho ústí jsou na místní poměry velmi vzrostlé stromy.

Kaňon Khazali

Nitro kaňonu Khazali

Kaňon se po pár metrech extrémně zúží – není široký ani dva metry, ale na výšku stěny stoupají desítky či stovky metrů. V cestě vám po chvíli budou stát skalní stupně, tak záleží jen na vašich schopnostech, kam až se dostanete. Při nějaké bouři to tu může být extrémně nebezpečné.

Nitro kaňonu Khazali

Pozdní odpoledne ve Wadi Rum

Navečer se část lidí vrací zpět do městečka Wadi Rum (dělají docela chybu, protože západy a východy slunce jsou zde totiž opravdu úžasné) a větší část se jde ubytovat do jednoho z řady beduínských kempů rozesetých docela decentně po celé oblasti.

Pozdní odpoledne ve Wadi RumČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam