Výlet do Akaby

Výlet do Akaby

K Rudému moři

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Pro většinu cestovatelů je Akaba a její okolí začátek či konec jejich cesty po Jordánsku. Víc než pro zahraniční turisty je magnetem pro výletníky z Ammánu, kteří zde tráví své víkendy u moře. Když už zde budete, prohlédněte si zbytky osmanské pevnosti, pěknou mešitu a přímořskou promenádu. Na koupání vyrazte odpoledne pár kilometrů na jih do zátoky Tala. Pokud vás láká turistika, vyrazte do pouštních hor hned za městem pro panoramatické výhledy jak na Akabu, tak i izraelský Eilat. 

Obsah článku
Recenze

Článek: Prohlídka Akaby

Metropole jižního Jordánska

Prohlídka metropole jižního Jordánska - Akaby, vám nezabere zrovna moc času. Mezi největší památky, co se zde nacházejí, patří zbytky středověké pevnosti a sněhobílá mešita. Můžete se však vykoupat v Rudém moři či si udělat výlet na lodi s proskleným dnem na korálové útesy.

Článek: Tala Bay

Centrum jordánské riviéry

Patnáct kilometrů na jih od Akaby je centrum jordánského pobytového turismu - záliv Tala Bay. Pětihvězdičkové hotely tu obklopují jachetní marinu. Dál na sever se rozkládají rozsáhlé veřejné pláže, kde je daleko více soukromí než přímo v Akabě. Ženy se tu tak nemusí bát koupat v plavkách. Dál na jih je už jen průmyslový komplex, rafinérie a hraniční přechod do Saudské Arábie. Do Tala Bay jezdí mikrobusy kousek od pevnosti v Akabě nebo lze jet stopem. Nazpátek pak obdobně.

Další dny...

Mimo výletů do hor za městem, koupání a šnorchlování už zde moc dalších aktivit nenajdete. Takže délka vašeho pobytu spíš závisí na tom, jak moc si zde chcete od dalšího cestování odpočinout. 
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam