Výlet na Deosaiské pláně

Výlet na Deosaiské pláně

Pákistánský Tibet

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Oblíbený jednodenní aklimatizační výlet ze Skardu na Deosaiské pláně vám přiblíží život na největší náhorní planině v Pákistánu, který je dost podobný jako v Tibetu. I samotná cesta údolím řeky Hargisy kolem jezera Satpara stojí za to. V létě je navíc možnost dostat se přes Deosaiské pláně alternativně do Astore pod Nanga Parbatem.

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda na Deosaiské pláně

Cesta mezi dvěma světy

Jeden z nejoblíbenějších výletů ze Skardu je výjezd na Deosaiské pláně, zvané často jako pákistánský Tibet. Tato náhorní plošina oblých hřebenů a kvetoucích luk v průměrných výškách přes čtyři tisíce metrů nad mořem je naprostým opakem ostrých vrcholků Karákorámu. I samotná cesta údolím řeky Hargisy je zážitek se spoustou krásných výhledů.

Článek: Procházka okolí Deosai Top

Na kraj pákistánského Tibetu

Národní park Deosaiské pláně zabírá rozsáhlou náhorní plošinu mezi hřebenem Himalájí a Karákorámem. Pokud si chcete tento zajímavý kout země prohlídnout a nemáte čas na nějaký trek, tak zajímavou variantou je výjezd džípem ze Skardu údolím řeky Hargisy na místo zvané Deosai Top. Odtud si už můžete udělat krátký výšlap po okolních loukách a oblých kopečcích.

Výlety a treky na Deosaiských pláních

  • V rámci kompletního přejezdu Deosaiských plání je nejoblíbenější zastávka u jezera Sheosar.
  • Oblíbený trek je přes průsmyk Burji la. Ve starých dobách, kdy do Skardu nevedla silnice, to byla prakticky jediná možnost jak se dostat do regionu Nanga Parbatu.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam