Prohlídka Skardu

Prohlídka Skardu

Turistická Mekka Pákistánu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 2:00 hod

Skardu (2 247m n. m.), středobod pákistánského trekkingu a horolezectví, je jen malé prašné okresní městečko ležící ve velmi širokém údolí na soutoku Indu s řekami Shigar a Hargisa. Město je obklopené pětitisícovými štíty, které mu dodávají krásnou kulisu. Je to ideální východisko nejen pro výpravy do Vysokého Karákorámu, ale i na zajímavé Deosaiské pláně – zvaných též jako Pákistánský Tibet.

Obsah článku
Recenze

Hlavní Bazar ve Skardu

Skardu už na první pohled vypadá jako každé jiné pákistánské okresní město. Obchody a čilý ruch se rozkládá kolem jedné hlavní silnice „Main bazar“. Daleko zajímavější než vlastní město je však jeho krásné okolí.

Hlavní Bazar ve Skardu

Expediční město

Nepsaným centrem města je kruhový objezd, v jehož blízkosti je i nejvíce všemožných obchůdků. Nejčastějším expedičním vozidlem jsou zde staré Toyoty prakticky bez elektroniky a tím pádem spolehlivé a jednoduché na servis.

Expediční město

Yadgar

Navigovat na mapě

Na východním konci města u hřiště na polo a na fotbal je zajímavý památník. Pokud budete mít štěstí a hřiště bude pod vodou, budete mít i pěknou fotku odrazovku. Toto místo je i dobrý orientační bod, jelikož se odtud vyráží i na místní pevnost Kharpocho.

Yadgar

Západ slunce nad Skardu

Skalní hřebeny nad Skardu jsou nejhezčí při západu slunce, kdy se pěkně zbarví do ruda

Západ slunce nad Skardu

Rozvodněná řeka Hargisa Nala

Z Deosaiských plání stéká řeka Hargisa (třetí řeka tekoucí v okolí Skardu), která tvoří v podstatě západní hranici města. Na všech mapách je vyznačená jen jako malý tok, ale na začátku léta ji jen tak nepřebrodíte. Její okolí je velmi malebné a je dosažitelná přímo z Main Bazaru.

Rozvodněná řeka Hargisa Nala

Okolí Skardu

Klasický pohled ze Skardu – zelená oáza vroubená pětitisícovými ští­ty.

Okolí SkarduČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam