Výlet do národního parku Los Glaciares

Výlet do národního parku Los Glaciares

K ledovci Perito Moreno a pod Fitz Roye

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 týden

Nejkrásnější část argentínské Patagonie se nachází v národním parku Los Glaciares. Je zde jednak snad nejnavštěvovanější ledovec Jižní Ameriky – Perito Moreno, ale také krásné věže masivu Fitz Roy. Centrem parku je město El Calafate dostupné jak letecky z Buenos Aires, tak autobusem z jihu a severu.

Obsah článku
Recenze

1. den - Příjezd do El Calafate

Centrum národního parku Glaciares

Většina turistů začíná návštěvu národního parku Glaciares příjezdem do zdejšího hlavního města El Calafate. Lítají sem pravidelné linky z Buenos Aires či sem jednoduše dojedete z chilského Puerto Natales. Samotné město je plné suvenýrů a turistických agentur. Na město přiléhá laguna Niméz, kde je spousta ptáků včteně plameňáků. Tip na odpolední procházku.

2. den - Návštěva ledovce Perito Moreno

Cesta k nejslavnějšímu ledovci

Druhý den vás čeká jedno z nejslavnějších míst Patagonie a Jižní Ameriky – ledovec Perito Moreno. Můžete si vybrat hned z několik variant návštěvy. Jen procházka po vyhlídkových stezkách, nebo projížďka lodí až k hraně ledovce či tour s guidem na ledovec.

Článek: Výlet k ledovci Perito Moreno

Nejdostupnější patagonský ledovec

Osmdesát kilometrů západním směrem od největšího městečka v oblasti El Calafate se nachází jedno z nejnavštěvovanějších míst celé Patagonie - ledovec Perito Moreno spadající do jezera Argentino. Výletní parníky vypadají oproti jeho impozantní 60 metrů vysoké hraně tyčící se nad jezerem jen jako malí drobečkové. Každou chvíli se s ohlušujícím rámusem z něj ulomí obrovská kra. Při některých pohledech můžete nabýt dojmu, že jste snad někde v Antarktidě.


Další možnosti v okolí El Calafate

Pokud máte k dispozici více dnů můžete výlet rozšířit o celou řadu dalších parádních míst a výstupů
 

  • Z El Calafate se můžete vydat jižním směrem na vyhlídkový hřeben Balcon de El Calafate, kde je i celá řada skalních útvarů.
  • Další vyhlídkovou horou je Cerro Frias
  • Skvělý výhled je z Cerro de los Cristales
  • Naprosto parádním místem na túry v národním parku je pouze lodí dostupná Estancia Cristina
  • Lodní výlety k dalším ledovcům jako je Upsala, Spegazzini a Mayo

3. - 7. den - El Chalten a okolí

Po prozkoumání okolí El Calafate se přesuňte do El Chalten pod světoznámé věže Fitz Roy. Idální místo jak na lehkou tak na relativně obtížnou turistiku.

Článek: Turistika pod Fitz Royem

Pod žulovou korunu Patagonie

K nejkrásnějším částem argentinské Patagonie patří bezesporu oblast okolo Fitz Roye. Oblast je protkána celou řadou turistických cest různé obtížnosti, takže zde můžete nakombinovat celou řadu krásných túr. Vše se zde ale točí hlavně okolo dvou úžasných žulových věží - Fitz Roy a Cerro Torre.

Pokračování cesty Patagonií

Z národního parku Los Glaciares můžete pokračovat na jih do snad ještě známějšího parku Torres del Paine nebo dlouhou cestu na sever k jezeru Buenos Aires či až do Bariloche.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam