Jízda El Calafate - El Chaltén

Jízda El Calafate - El Chaltén

Podél jezer Argentino a Viedma

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 3:30 hod

Víc jak tříhodinová jízda autobusem mezi El Calafate a El Chalténem je pestrá na výhledy na největší Argentinská jezera, pustou patagonskou pampu s lamami a nekonečným hřebenem And s vyčnívajícími věžemi Fitz Roye. Je to taková spojnice dvou světů – mekka organizovaných výletů El Calafate, kde každý den davy vyjíždějí obdivovat úžasný ledovec Perito Moreno a národní město trekkingu El Chaltén, kde je většinou trochu jiná sorta návštěvníků.

Obsah článku
Recenze

Okolo jezera Argentino

Navigovat na mapě

První etapa autobusové štreky z El Calafate vede podél největšího argentinského jezera Argentino, které je pozůstatkem gigantického ledovce. Na obzoru je vidět hřeben And, nad kterým je vidět proměnlivé patagonské počasí – někde je azuro, někde sněží. Jde o to tu být ve správný čas na správném místě :-)

Okolo jezera Argentino

Pampa podél řeky Leona

Navigovat na mapě

Posléze se napojujeme na nejslavnější argentinskou silnici Ruta40, která má na spoustě úseků stále pouze šotolinový povrch. Po překonání řeky Santa Cruz vytékající z jezera Argentino (jedna z nejdelších a největších v Patagonii) se jede zajímavou krajinou patagonské pampy. Okolo jsou k vidění lamy a vyprahlé stolové hory a jiné zajímavé skalní útvary. Jede se údolím řeky Leona, která spojuje vyšší jezero Viedma s Argentino.

Pampa podél řeky Leona

Podél jezera Viedma

Navigovat na mapě

Nejhezčí pasáže přicházejí až po přiblížení se k dalšímu obrovskému jezeru Viedma. Na obzoru se tyčí krásně nasvícený hřeben And, nad nimiž se honí různé typy mraků.

Podél jezera Viedma

Patagonské počasí v přímém přenosu

Nejproměnlivější počasí je na hřebenu And, kam se ženou z Chile mraky od oceánu. Chilská strana je v této oblasti ale daleko deštivější než Argentinská.

Patagonské počasí v přímém přenosu

Směr Fitz Roy

Navigovat na mapě

Do El Chalténu vede pěkná asfaltka a s ubíhajícími minutami a přibližujícím se Fitz Royem pasažéři propadají čím dál většímu šílenství a chodí si tuto krásnou scenérii fotit přes sklo dopředu autobusu.

Směr Fitz Roy

Panoráma And

Pokud máte štěstí na řidiče autobusu, kterému se zželí pasažérů či se nechá jednoduše přemluvit zastaví vám kousek před El Chalténem na krásné vyhlídce, kde máte celý hřeben jako na dlani. Jen můžete dostat trošku pocit, že jste ještě nezačali ani trekovat a už jste tu vlastně všechno viděli :-)

Panoráma And

Podvečerní pampa

Za krásného podvečerního světla dostává kouzlo i jinak pustá patagonská pampa s malými kopci a horami.

Podvečerní pampa

Estancie v Patagonii

Při cestování Patagonií vás určitě zaujmou nekonečné tisíce kilometrů plotů obepínající neúrodnou pampu. To jsou všechno místní gigantické statky – Estancie.

Po 220 kilometrech docela zajímavé cesty konečně přijedete do El Chalténu, kde se osazenstvo autobusu rozejde po místních hostelech.

Estancie v Patagonii


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam