Túra údolím řeky Vueltas

Túra údolím řeky Vueltas

Pěšky po silnici číslo 23

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 3:00 hod

Šotolinová silnice 23 spojuje El Chalten s přístavem u jezera Desierto. Vy se na ní nejspíš napojíte kousek pod Hosterií El Pilar, pokud jste šli na výlet okolo Piedras Blancas a nechcete se vracet stejnou cestou zpět. Minimálně první půlka cesty stojí za procházku – pěkné výhledy na řeku a okolní hory. Dál už je okolí silnice relativně nudné a je lepší se pokusit stopovat. Pokud se vám to nepodaří, počítejte s celkem 15km cesty a cca třemi hodinami pochodu.

Obsah článku
Recenze

Ledovcová voda

Navigovat na mapě

Řeka krásnou barvou vody rozhodně nezapře svůj ledovcový původ.

Ledovcová voda

U soutoku

Po půl hodině cesty se přiblížíte k soutoku řek. Je tu i most a cesta do bočního údolí k farmě Ricanor. Zde jsou možné i vyjížďky na koních.

U soutoku

Pohled směr Paso Marconi

Přímo daleko na západ je vidět hluboko do údolí Rio Electrico, kudy vede cesta do průsmyku Marconi a dál na Jižní Patagonské ledové pole. Výrazná hora ve středu snímku je Cerro 30 Aniversario (2 029m n. m.).

Pohled směr Paso Marconi

Boční údolí Rio del Bosque

Po chvíli se otevře i výhled do bočního údolí řeky Bosque. Krajina je zde drsně malebná

Boční údolí Rio del Bosque

Plytké údolí

Navigovat na mapě

Po soutoku řek a cca 5 km chůze podél silnice se řeka prudce stáčí k jihu, aby se po dalším kilometru odklonila od silnice. Nyní začíná být pochod po nekonečných rovinkách nudný a neutíkající. Sem tam ale projede auto, tak zkuste stopovat :-). Celkově je to ale vydařená procházka.

Plytké údolí


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam