Túra k Piedras Blancas

Túra k Piedras Blancas

Pochod okolo laguny s krami

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 2:00 hod

Tato dvouhodinová túra okolo zajímavé laguny Piedras Blancas propojuje cestu pod Fitz Roy se severní trasou vedoucí okolo řeky Electrico ke stejnojmenné laguně a dál až do průsmyku Marconi a Jihopatagonského ledovcového pole. Mimo krásné laguny Piedras Blancas tu uvidíte pěkné lesy a projdete se podél řeky Rio Blanco.

Obsah článku
Recenze

Cesta k Piedras Blancas

Od kempu Poincenot vedou dvě cesty podél řeky Rio Blanco severním směrem – jedna přímo podél řeky – tou se teď vydáme, protože se z ní nechá dojít přímo k laguně Piedras Blancas. Druhá cesta vede lesem relativně vysoko nad řekou a laguna je odtamtud viděna zase více panoramaticky. Tato druhá cesta je jednoduší na orientaci a terén, pokud máte namířeno na severní turistické stezky.

Cesta k Piedras Blancas

Podél Rio Blanco

Navigovat na mapě

Pěšina podél řeky není úplně pohodlná, ale okolní krajina je moc pěkná. Turistů zde potkáte výrazně méně než na hlavní stezce. Většina navíc jde jen k laguně a zpět.

Podél Rio Blanco

Laguna Piedras Blancas

Navigovat na mapě

Zhruba po hodině chůze dojdete k malému bočnímu údolí. Zde vás čeká ještě několik minut lezení po obrovských kamenech, pokud se chcete dostat přímo k laguně. Cesta dle mapy dál pokračuje až do údolí Rio Electrico /cca další hodina chůze/, ale od tohoto místa je už prakticky nechozená a nevyšlapaná, takže doporučujeme jen pro zkušenější turisty.

Laguna Piedras Blancas

Vyhlídka na ledovec Piedras Blancas

Navigovat na mapě

Druhou variantou je cesta po východním břehu řeky vedoucí po slušné cestičce do Hosterio el Pilar a dál k silnici vedoucí podél řeky Electrico. Po chvíli chůze lesem se objeví první panoramatická vyhlídka na ledovec spadající do laguny Piedras Blancas.

Vyhlídka na ledovec Piedras Blancas

Ledovec Piedras Blancas

Ledovec je krásně modrý a odtud je vidět výrazně lépe než ze spodní cesty.

Ledovec Piedras Blancas

Cesta patagonským lesem

Les je plný starých pokroucených stromů. Na některých místech je terén dost podmáčený, tak je dobře, že tyto úseky jsou zpevněny latěmi. Jinak by i tato cesta byla dost špatně prostupná.

Cesta patagonským lesem

Laguna Piedras Blancas z vrchu

Navigovat na mapě

Hlavní vyhlídka na celé této horní túře je přímo proti laguně. Krásně vidíte obrovské šutry z protržené morény, které jste museli zdolávat při cestě k laguně.

Laguna Piedras Blancas z vrchu

Fitz Roy ze severovýchodu

Cesta dál pokračuje lesem na sever a pomalu se otevírá další pěkný pohled na Fitz Roy. Samozřejmě že ne tak úžasný jako ten klasický, ale i tak stojí za to.

Fitz Roy ze severovýchodu

Pohled zpět

Navigovat na mapě

Po hodině méně zajímavé cesty lesem klesnete k řece Rio Blanco. Odtud už je to jen kousek k Hosteria El Pilar ležící už jen kousek od státní silnice.

Po silnici to je do El Chalténu nějakých 15 km. První půlka vede podél řeky Rio Electrico /než se přejmenuje na Vueltas/ a je to zajímavý a příjemný pochod. Druhá půlka už moc záživná není, tak je možná lepší zkusit stop – sem tam tu nějaké auto projede.

Nebo je možné pokračovat dál proti toku Rio Electrico směr Paso Marconi.

Pohled zpětČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam