Martin Javorský

Martin Javorský

Martin Javorský
Martin Javorský
Články
265
Recenze
0
Sledující
13
Sleduje
0
Navštíveno
1421
Sledovat

Ahoj jsem Martin Javorský

Strávil jsem mnoho let v režimu, kde možnost cestování byla velmi omezená. Pak jsem řadu let věnoval především práci a zabezpečení rodiny. S během času se situace změnila a já si nyní mohu dovolit intenzivněji cestovat a poznávat nová místa.

Miluji vše, co to přináší – pečlivé plánováni i nečekané zvraty, řešeni problémů i překvapivá poznání, smutná zklamání i obohacující setkaní, nuzné noclehy i luxusní ubytování, vzrušení i únavu. Dává mi to zpětnou vazbu a umožňuje rozvoj a duchovni růst a přináší sebepoznání a naplňuje mne to vděčnosti, údivem a pokorou.

Při svých cestách se snažím vnímat nejen vnější formu - obraz, kterou lze koneckonců trochu najit i pomoci Googlu či Youtube, ale zejména vnitřní obsah.

Cestování mi umožňuje dávat si do souvislostí historická, kulturní a geografická fakta, a tím hlouběji vnímat poselství minulých generaci. Poznáváni úžasných schopnosti mnoha generaci jiných lidi a nekonečné sily přírody mne vždy znovu a znovu donutí se zamyslet nad mým nedostatkem pokory.

Díky cestování mohu znovu a znovu obdivovat zázračnou krásu a rozmanitost světa. Stále mně podněcuje a inspiruje k rozšiřování znalostí a zkušeností a k přemýšlení o věcech duchovních. Dokázalo ve mně zapálit vnitřní plamen zájmu o přírodu, architekturu, kulturu, umění a především lidi kolem nás.

Čím vice cestuji, tím více si uvědomuji, že to, co člověk vnímá jako obvyklé a jedině možné, je značně subjektivní a lokální a jinde na světě je to často řešeno dosti jinak. Na druhou stranu si čím dál více cením Česka, malé zemičky s poklidnou krásou, stabilitou a bezpečností, kde (navzdory tomu co se lze občas dozvědět z medií) je skvělé žít.

Jsem vděčný, pokud mám příležitost se o své zážitky a poznatky podělit s ostatními a jsem nadšen, pokud je shledají užitečnými či inspirujícími.


Cestování je mystická zkušenost proměňující postoj k životu a život sám.

Sleduje mě 13 cestovatelů

Sleduji 0 cestovatelů