Túra Sendero Mirador Nordenskjöld

Túra Sendero Mirador Nordenskjöld

Parádní vyhlídka na Torres

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:30 hod

Národní park Torres del Paine je vyhlášený hlavně svým W-trekem, ale můžete zde uskutečnit celou řadu dalších treků a procházek s neskutečnými vyhlídkami na místní skalní věže, ledovce a neskutečně modrá ledovcová jezera. Jednou z takových kratších procházek je cesta z Pudeta na vyhlídku Mirador Nordenskjöld, kde si relativně nenáročně užijete místní úchvatnou patagonskou přírodu a navíc jako bonus prohlídnete velký vodopád Salto Grande.

Obsah článku
Recenze [1x]

Patagonská příroda

Turistická trasa vedoucí na vyhlídku Nordenskjöld začíná v přístavišti katamaránů v Pudetu (50 m n. m.). Vydejte se po prašné silničce do kopce vedoucí k vodopádu Salto Grande a zhruba po půl kilometrech odbočte doprava na pěšinu vedoucí k vyhlídce. Vodopád si nechte až na konec. Okolní hornatá větrem ošlehaná patagonská krajina vypadá rozhodně výše položená než jen těch několik desítek metrů nad úrovní moře. Po chvíli se budou otvírat první vyhlídky na jezero Pehoe, ale dál to bude ještě o moc lepší.

Patagonská příroda

Lago Nordenskjöld

Po chvíli chůze se začnou otvírat i pohledy na Lago Nordenskjöld (65m n. m.), ve kterém je spousta malebných ostrůvků.

Lago Nordenskjöld

Cuernos del Paine

Navigovat na mapě

Po necelých 2,5 km chůze z Pudeta přijdete do pohádkové zátočiny s patagonskou pláží, na které se válejí vybělené kmeny stromů. Nejkrásnější výhled je však na skalní věže Cuernos, které si na této procházce dosyta užijete. Nejvyšší a nejrozeklanější z nich je Cuernos Principal (2 600m n. m.).

Cuernos del Paine

Sendero Mirador Nordenskjöld

Turistická cesta není kdovíjak široká, ale zřetelná je velmi dobře, takže problémy s orientací rozhodně mít nebudete. Na rozdíl od jiných částí parku zde nejsou ani takové davy návštěvníků, což možná oceníte. Výhledy na skalní věže jsou navíc skoro neustálé.

Sendero Mirador Nordenskjöld

Vyhlídka Mirador Nordenskjöld

Navigovat na mapě

Po hodině chůze konečně dorazíte na vyhlídku na velkou část jezera Nordenskjöld. Trasa W-treku vede v lesích na druhé straně jezera. Přímo proti vám je široké údolí Valle del Frances.

Vyhlídka Mirador Nordenskjöld

Vyhlídka na kopci

Navigovat na mapě

Rozhodně se nenechte odradit koncem oficiální cesty u vyhlídky a po pěšinách vylezte až na vrchol kopce, cca 130m n. m., odkud se vám otevře neskutečný výhled po okolní nádherné přírodě.

Vyhlídka na kopci

Vyhlídka na Cerro Paine Grande

Nejvyšší horou celého parku je masiv Paine Grande (2 884m n. m.), jehož výška se u různých zdrojů výrazně liší.

Vyhlídka na Cerro Paine Grande

Jezero Nordenskjöld s ostrůvky

Pokud vám zrovna nesněží či neprší, tak je nejlepší se na vrcholku kopečku trošku rozsedět a dlouhé minuty se kochat malebným jezerem Nordenskjöld a okolními horami.

Cesta zpět do Pudeta je téměř stejná, ale vyplatí se zajít si ještě k velkému vodopádu Salto Grande.

Jezero Nordenskjöld s ostrůvky

Dravá voda

Navigovat na mapě

Z klidného jezera Nordenskjöld vytéká hodně dravá říčka, aby po několika desítkách metrech vodopádem Salto Grande skončila o třicet metrů níže v jezeru Pehoe.

Dravá voda

Salto Grande

Navigovat na mapě

Téměř třicet metrů vysoký vodopád Salto Grande

Salto Grande

Lago Pehoe

Navigovat na mapě

Z vyhlídky u vodopádu je vidět pěkně i jezero Pehoe. Bohužel uvidíte i zbytky betonové lávky, která tu kdysi vedla a umožňovala propojit turistické okruhy pěšmo. Nyní vám nezbyde nic jiného než využít katamarán, pokud budete chtít pokračovat dál třeba k ledovci Grey.

Lago Pehoe

Cuernos del Paine a lamy

Ještě než dojdete zpět do Pudeta, můžete se znovu kochat hřebenem Cuernos del Paine a pokud budete mít štěstí, tak vám zapózují i místní lamy.

Cuernos del Paine a lamyČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam