Turistika v údolí Rofental

Turistika v údolí Rofental

Východisko na Wildspitzi

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 3 dny

Údolí Rofental v Ötztálských Alpách je oblíbené hlavně díky spoustě horských výstupů, které z něj můžete podniknout. Navíc i vlastní kaňon potoku Rofenache je velice malebný. Východiskem do údolí je lyžařské a turistické středisko Vent. V dosahu je pak dalších pět horských chat, odkud můžete vyrážet na okolní vrcholky. Nejtaktičtěji položený je asi Hochjochhospiz, ležící v srdci údolí, odkud vede hvězdicově celá řada značených turistických cest.

Obsah článku
Recenze [1x]

Putování údolím Rofental

  • Klasická výletní trasa údolím Rofental vede těsně nad kaňonem po hlavní alpské trase 02 z Ventu přes Rofen přímo do Hochjochhospiz (půl denní procházka)
  • Alternativně můžete jít „vysokou cestou“. z Ventu přes Stablein na Breslauer Hütte (východisko na Wildspitzi) a dál traverzovat úbočím až na chatu Vernagthütte. Odtud už dolů na Hochjochsp­iz (2,5dne)

Článek: Túra Vent - Rofen - Hochjochhospiz

Procházka údolím Rofental

Velmi příjemná přibližně 2-3 hodinová procházka z Ventu do křižovatky turistických cest - Hochjochhospiz vede pestrou krajinou alpínských luk s výhledem na okolní třítisícové velikány a poté podél divokého kaňonu. Po cestě je i pěkná gasthofová vesnička Rofen - jedna z nejvýše položených v Rakousku, ve které je postavený kostelík. Cesta je průchozí prakticky celoročně, pokaždé s jinými zážitky.

Túry a výstupy z Hochjochhospiz

  • Přímo z chaty můžete vyrazit na vrchol Mittlere Guslarspitze (3 128m n. m.)
  • Dále odtud vede náročná cesta přes eldovce až na chatu Brandenburger Haus (3 274m n. m.), nejvýše položenou horskou chatu v Ötztálských Alpách.
  • Klasický výlet vede až na samý začátek údolí, respektive na hraniční hřeben na chalupu Schöne Aussicht. Pokud nejste limitování dopravním prostředkem, můžete odtud dále pokračovat do Itálie.
  • Ideální návratovou cestou je přechod hory Saykogel a sestup údolím Niedertal zpět do Ventu (parádní okružní trasa)

Článek: Výstup na Saykogel ze západu

Nad ledovcovou arénou

Výstup na Saykogel je možný dvěma cestami - buďto z údolí Niedertal nebo Rofental. Většina turistů této ve vysokých horách ne úplně časté možnosti využívá a plánuje si zde okružní cestu, aby se nemuseli vracet stejným údolím zpět. Takže hora nefunguje jen jako krásná vyhlídka, ale zároveň i jako zajímavá spojka turistických cest. Extrémnější turisté zvládnou tento okruh za jediný den z Ventu. Většina však jde výrazně pohodovějším tempem a stráví v této oblasti jednu až dvě noci. Tento fotoreport popisuje trasu z Hochjochhospiz do sedla, kde se připojuje cesta z východu vedoucí až na vrchol hory.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam