Návštěva továrny na zelený čaj

Návštěva továrny na zelený čaj

Zelený čaj a jeho proces zpracování

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Nulová
Čas: 1:00 hod

Finlays je továrna na zelený čaj v těsné blízkosti městečka Ella na Srí Lance. Návštěva továrny je výborným spestřením s výlety v okolních čajových zahradách a horách.

Obsah článku
Recenze
Cesta k továrně

Cesta k továrně

Továrna se nachází blízko cesty z vesničky Ella. Nejlépe se zde dostanete najmutým tuk tukem, který Vás zde rád zaveze a dokonce na Vás počká pro další cestu. Taktéž je možno si pronajmout skútr a dopravit se zde na vlastní pěst a nebo si udělat pěší procházku.

Zpracování čaje

Otevírací dobu do továrny je nutno si předem ověřit, může se Vám totiž stát, že bude zavřená pro veřejnost. To si ověřte buď na internetu nebo od lokálních lidí.

Při prohlídce okusíte zelený čaj, uvidíte cely proces výroby zeleného čaje a můžete si čaj i zakoupit.

Zpracování čaje

Rozdělení čaje

Na Srí Lance výrobu zeleného čaje tak často neuvidíte. Je zde totiž převážně vyráběn černý čaj. Co se týče zeleného čaje, ten je zde dodávan ve dvou formách „Sencha“ a „Gundpowder“. V této továrně zpracovávají celkem asi 8 typů, které se liší převážně velikostí lístků výsledného produktu.

Rozdělení čaje

Balení čaje

Balení čaje do obrovských pytlů, které putují do celosvětové sítě zásobování.

Balení čaje

Zpracování lístků čaje

Zpracování lístků čaje je u typu Sencha do úzkých jehliček a u typu Gunpowder do malých srolovných kuliček – od toho název „Střelný prach“.

Zpracování lístků čaje

Výsledný produkt

Jednotlivé typy čaje a velikosti lístků dodávají různé barvy čaje a taky různý poměr síly čaje. Jednotlivé produkty si můžete zakoupit – cena je na naše velmi výhodná. Za mě doporučují vzít typ Gundpowder s nejjemější velikosti kuliček, který je silný a chuťové výrazný.

Výsledný produkt

Čaj v původní formě

Čajové plantáže jsou všude kolem továrny i celé vesničky Ella. Můžete se zde procházet a je to úžasný relax.

Čaj v původní forměČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam