Výstup na Pidurangala Rock

Výstup na Pidurangala Rock

Stolová hora naproti profláklé Sigiriya

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 2:00 hod

Méně známý skalní monument Pidurangala Rock se nachází v těsné blízkosti profláklého a přelidněného poutního místa Sigiriya. Pokud půjdete zde, nebudete platit tak vysoké vstupné, nebudete se tlačit v davu, uvidíte starého ležícího Buddhu a velkolepý výhled srovnatelný s horou Sigiriya.

Obsah článku
Recenze [2x]

Pidurangala Rock Temple

Navigovat na mapě
232 m / 761 ft

Výchozí místo trasy na horu Pidurangala Rock se nachází u vstupu do budhistického chrámu Pidurangala Rock Temple, kde se můžete nechat dovézt tuk tukem nebo na vlastní pěst pronajmutým skútrem. Chrám je poměrně dobře skrytý, tak je nutno si dobře zjistit jeho lokaci.

Pidurangala Rock Temple

Chrám Pidurangala Rock Temple

Pidurangala Rock Temple je menší chrám, kde jsme moc mnichů neviděli. Za to tu bylo několik věřících, kteří chodili uctívat ležícího Buddhu, který se nachází uvnitř obyčejně vypadající budovy, jejichž zadní část pokračuje pod skálou.

Chrám Pidurangala Rock Temple

Ležící Buddha

Z obyčejně vypadající budovy se po vstupu stane magické místo plné fresek s buddhistickými postavami a dále se samotným obřím ležícím Buddhou. Ve všech chrámech na Srí Lance se chodí bez bot a měli byste mít zahalená kolena.

Ležící Buddha

Schody k hoře

Dále nad chrámem začínají schody, které vedou kolem hory až na vrchol.

Schody k hoře

Ležící Buddha

Když se dostaneme do vyšších poloh narazíme na ruiny a úžasného ležícího Buddhu vytesaného přímo pod skalním převisem. Buddha je starý přibližně 1400 let a to dodává na mystérické atmosféře dalšího výstupu.

Ležící Buddha
Obtížná část výstupu

Obtížná část výstupu

Poslední část výstupu je poměrně náročná, je třeba být opatrný a promyslet předem postup výstupu přes obrovské kameny.


Typický pohled z hory

Když zvládneme poslední složitější část výstupu objeví se nám nádherný výhled na všechny světové strany včetně strany, kde se nachází posvátná hora Sigiriya.

Typický pohled z hory

Vrchol stolové hory

Stolová hora je jako z jednoho kamené. Jsou zde malé sukulentní stromky a může zde být docela silný vítr. Plocha vrcholu hory je neskutečná, člověk si zde připadá jako na australské hoře Uluru.

Vrchol stolové hory

Pidurangala Rock z dálky

Pohled na stolovou horu z větší dálky, kde jsou políčka a jezera plné lotosů a třeba i krokodýlů.

Pidurangala Rock z dálkyČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam