Koupání na pláži Firiplaka

Koupání na pláži Firiplaka

Ve znamení barevných sopečných útesů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 5:00 hod

Mezi nejzajímavější pláže na ostrově Milos patří určitě s přehledem i Firiplaka ležící pod vysokým různobarevným sopečným útesem. Díky své kráse láká spoustu turistů i přesto, že finální sjezd k ní je po prašné šotolinové cestě. Odpoledne zde můžete mít i problém zaparkovat. Ideální je sem tedy dorazit dopoledne, kdy jsou útesy krásně nasvícené sluníčkem a září všemi barvami.

Obsah článku
Recenze

První pohled na Firiplaku

Už první pohled na zátoku vás uchvátí – mohutný barevný útes a skalkami rozdělené plážičky jsou opravdu krásné. Na obzoru je jako skoro ze všech míst na ostrově samozřejmě vidět i nejvyšší hora Profitis Elias (748m n. m.).

První pohled na Firiplaku

Hlavní pláž

Po té co sjedete po šotolinové cestě kopec a s trochou štěstí zaparkujete, uvidíte další pěkný výhled na celou zátoku (viz. úvodní snímek fotoreportu). Odtud půjdete ještě okolo 100 metrů, než se dostanete na hlavní pláž, která z té první vyhlídky na kopci nebyla skoro vidět. Je zde i malá taverna a možnost si pronajmout slunečníky a lehátka.

Hlavní pláž

Firiplaka

Hlavní pláž je skoro 200 metrů volná a je zde spousta místa i pro ty, kteří nechtějí využít „organizovanou“ pláž. Musíte však počítat s tím, že jako na každé pláži na jihu ostrova jsou o něco větší vlny, takže není úplně vhodná například pro malé děti.

Firiplaka

Sopečná skála

I pokud radši na pláži jen relaxujete, zde se vyplatí udělat z pláže alespoň krátkou procházku dál podél pobřeží. Můžete si tak alespoň prohlédnout pěkná skaliska a barevný sopečný útes.

Sopečná skála

Sopečný útes v celé své kráse

Na některých místech hraje sopečný útes opravdu všemi barvami.

Sopečný útes v celé své kráse

Sopečné pobřeží

Pobřeží pod útesem je dost kamenité, takže je opravdu vhodné spíš jen na procházky než ke koupání.

Sopečné pobřežíČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam