Prohlídka Trypiti

Prohlídka Trypiti

Městečko pod větrnými mlýny

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

Městečko Trypiti vystavěné na hraně náhorní pláně shlíží do hlouby Miloského zálivu. Po Place je to druhé místo, kam se můžete vydat za památkami na ostrově Milos. Mimo katedrály se pod městem nachází i menší antické divadlo, katakomby a kostelíček na vyhlídce na záliv. Druhá možná vycházka je nad město k pozůstatkům krásných větrných mlýnů.

Obsah článku
Recenze

Plaka na dohled

Trypiti leží jen necelý půl kilometr od starší a turističtější Plaky. Hned na kraji je docela velké parkoviště, kde můžete v klidu nechat svůj vůz. Pokud máte v plánu navštívit pamětihodnosti pod městem (divadlo, katakomby), pokračujte po silnici dolů z kopce až na další parkoviště.

Plaka na dohled

Výhled na Klimu

V Trypiti je celá řada míst, odkud je krásný výhled do Miloského zálivu. Přímo pod městem, o 140 metrů níže, stojí slavná rybářská vesnice Klima.

Výhled na Klimu

Katedrála v Trypiti

Největší dominantou města je velká katedrála. Na obzoru je vidět i vyhlídkový kopeček s kostelíkem nabízející další možnou vycházku.

Katedrála v Trypiti

Větrné mlýny

Pro někoho možná nejzajímavější procházka z Trypiti je na nejvyšší místo náhorní pláně, kde je několik větrných mlýnů v různém stavu zachovalosti.

Větrné mlýny

Mlýn v objetí apartmánů

Většina větrných mlýnů už má úplně jinou funkci než dříve. Hodně z nich je nyní obestavěno apartmány. Výhledy do kraje jsou ale stále parádní.

Mlýn v objetí apartmánů

Domek z mlýnu

Některé mlýny jsou nyní přestavěné na stylové bydlení.

Domek z mlýnu

Výhled na Triovasalos

Na druhou stranu je vidět na další větší město na Milosu – na Triovasalos.

Výhled na Triovasalos


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam