Koupání na pláži Sarakiniko

Koupání na pláži Sarakiniko

Kouzelná zátočina v sněhobílém útesu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 3:00 hod

Pláž Sarakiniko patří s přehledem mezi nejzajímavější pláže na Milosu. Úzká zátoka obklopená sněhobílým útesem je vhodná nejen na koupání, ale i k lehce dobrodružným procházkám po jejím okolí. Vyrazte sem brzy ráno, kdy je krásné světlo a téměř nikdo zde není. Okolo poledního už zde bývají občas docela davy a romantické kouzlo se trochu vytrácí.

Obsah článku
Recenze

První pohled na Sarakiniko

Z hlavní silnice je to kolem sedmi set metrů na parkoviště, odkud se vyráží do zátoky. Hned na první vyhlídce se můžete kochat krásným kaňonem zakončeným malou pláží a 120 metrů dlouhou zátokou úzkou jak nudle.

První pohled na Sarakiniko

Pláž Sarakiniko

Pláž je jen deset metrů široká, ale návštěvníci stejně většinou posedávají na útesech okolo. I tohle místo patří mezi ty, které jsou na vlastní oči daleko krásnější než na fotce, z které nejdou poznat rozměry celé scény.

Pláž Sarakiniko

Mini Kapadokie na Milosu

Některé útvary vám určitě připomenou kouzelnou tureckou Kapadokii, tady ale opravdu jen v kapesním měřítku. Útes nalevo je cca 8 metrů vysoký.

Mini Kapadokie na Milosu

Skalní most

Možná ještě lepší než plavání je tu průzkum okolních sněhobílých útesů. Najdete tu i pěkný skalní most – přechod jen pro odvážné :-)

Skalní most

Bílé pobřeží

Pobřeží s bílými útesy se táhne ještě skoro kilometr a půl západním směrem až do Mantrakie. Ideální na zajímavou procházku, kde téměř nikoho nepotkáte.

Bílé pobřeží

Sarakiniko z útesu

I z druhé strany vypadá zátočina kouzelně.

Sarakiniko z útesu

Bílé plato

Pokud se chcete podívat i k malému vraku a projít si opuštěnou krajinu, vydejte se po pobřeží asi 300 metrů na východ. Na rozlehlém bílém platě, v místech, kde cesta začíná stoupat k parkovišti je několik míst v útesu, kde se dá prolézt východním směrem.

Bílé plato

Útesy

Po cestě k vraku už další vhodné místo na koupání nenajdete, ale přímořská sopečná krajina je zde docela zajímavá.

Útesy

Vrak lodi

Z vraku lodi už toho tedy moc nezbylo. Je možné pokračovat ještě dále na východ, ale žádnou další velkou zajímavost už tam nenajdete.

Vrak lodiČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam