Jízda podhůřím Milosu

Jízda podhůřím Milosu

Pod Profitis Ilias

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 1:00 hod

Západní půlka Milosu je hornatá a prakticky bez obyvatel a asfaltových silnic. Pokud se chcete podívat alespoň na kraj této krajiny, vydejte se od pláže Achivadolimni podél jediného jezera na ostrově až ke kostelíku Aghia Marina, kde končí asfaltová silnice. Po cestě budete mít krásné výhledy na nejvyšší horu ostrova Profitis Ilias a přes Miloský záliv i na historickou Plaku, Adamantas a další dominanty ostrova.

Obsah článku
Recenze

Jediné jezero na Milosu

Navigovat na mapě

Pokud se koupete na pláži Achivadolimni, tak stačí přejít silnici a jste u jediného jezera na Milosu (rozloha 250×150 metrů). Při pohledu od něj směr hory nemáte rozhodně pocit, že jste jen pár metrů od moře, ale spíš někde uprostřed pohoří.

Jediné jezero na Milosu

Vyprahlé úbočí Profitis Ilias

Už od moře se zvedají vzhůru vyprahlá úbočí Profitis Iliasu. Téměř ze všech míst ostrova jsou vidět větrné elektrárny postavené v sedle pod vrcholem.

Vyprahlé úbočí Profitis Ilias

Profitis Ilias

Profitis Ilias (748m n. m.) výrazně převyšuje okolní kopce na Milosu. Na jeho vrcholu je kostelík a až tam se nechá vyjet po špatné šotolinové cestě.

Profitis Ilias

Kostelík Aghia Marina

Navigovat na mapě

Pokud nemáte terénní auto či čtyřkolku, musíte si vystačit s výhledem od pěkného kostelíka Aghia Marina (165m n. m.), kde končí asfaltová silnice. Vede odtud k moři šotolinová cesta na pláž Fatourena, kde opravdu na moc lidí nenarazíte.

Kostelík Aghia Marina

Výhled od kostelíku

Od kostelíku Aghia Marina je přes Miloský záliv krásný výhled na staré město v Place.

Výhled od kostelíku


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam