Jízda Huaraz - Chavin de Huantar

Jízda Huaraz - Chavin de Huantar

Tunelem přes Cordilleru Blancu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 3:00 hod

Jen málo silniček prochází z údolí řeky Santa přes hřeben Cordilleru Blanci do údolí řeky Maraňón. Tato vedoucí z Huarazau do Chavinu de Huantar je jednou z nich. Vrcholí tunelem Kahuish ve výšce 4 516m n. m. Hned za ním je docela impozantní socha Krista shlížícího do údolí a přející poutníkům dobrou cestu. Největší zajímavostí na této cestě je však příjemná zastávka u jezera Querococha. Většinou zde potkáte menší turistické výpravy, které zde mají přestávku při celodenním výletu na incké rozvaliny v Chavinu.

Obsah článku
Recenze

Pampa pod horami

Navigovat na mapě

Po 40 kilometrech jízdy po hlavní silnici z Huarázu jižním směrem cesta odbočuje a vystoupá víc jak 500 výškových metrů na rozlehlou náhorní pampu. Hory jsou však vidět až daleko na obzoru.

Pampa pod horami

Huantsan

Obzoru jednoznačně dominuje úžasně špičatá hora Huantsan – nejen kvůli tomuto vrcholku patří Cordillera Blanca k nejkrásnějším pohořím světa.

Huantsan

Nekonečná pampa

Pampa se táhne na kilometry daleko. Pěší přesuny by zde byly hodně nepraktické.

Nekonečná pampa

Laguna Querococha

Navigovat na mapě

Po dalších deseti kilometrech se přijede ke krásnému jezeru Querococha (4 002m n. m.), kde je možné se jen tak kochat výhledy na okolní hory či se projet na lodičce. Občas tu narazíte i na lamy. U jezera se spojují dvě údolí – jedním vede silnice do průsmyku a dál do Chavinu a další vede až k horským hřebenům a dalším malým lagunkám v naprosto liduprázdné krajině.

Laguna Querococha

Ježíš v průsmyku

Navigovat na mapě

Cesta vrcholí půlkilometrovým tunelem Kahuish (4 516m n. m). Samotný průsmyk je ještě o sto metrů výš. Odtud se už kolem velkého Ježíše klesá klikaticemi dolů.

Ježíš v průsmyku

Úrodné svahy

Navigovat na mapě

Po sjetí úzkého údolí se otevře krásný pohled na jižní svahy hor poseté tisíci políček.

Úrodné svahy

Oáza mezi poli

Jak oáza působí zbytky lesíků mezi zemědělsky využívanou půdou.

Oáza mezi poli

Jižní svahy hor

Políčka zde byly budovány po staletí na náslunných místech. Po několika hodinách jízdy se konečně přijíždí do Chavinu de Hunatar (3 157m n. m.) proslaveného inckou pyramidou.

Jižní svahy hor


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam