Přes hory do Chavínu

Přes hory do Chavínu

Do nitra Chavínské civilizace

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 1 den

Pokud při návštěvě krásné Cordillera Blanca chcete vidět i nějaké památky, či si dát po treku trošku odpočinkovější program, není od věci vyrazit z Huarázu na jednodenní výlet do Chavin de Huantar. Po cestě vás také čekají krásné horské výhledy, malebná Laguna Querococha, průjezd tunelem ve výšce přes čtyři tisíce metrů nad mořem a svahy hor poseté tisíci políčky. Vlastní archeologická lokalita je také docela zajímavá a je tu i malé pěkné muzeum přibližující Chavínskou kulturu.

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda Huaraz - Chavin de Huantar

Tunelem přes Cordilleru Blancu

Jen málo silniček prochází z údolí řeky Santa přes hřeben Cordilleru Blanci do údolí řeky Maraňón. Tato vedoucí z Huarazau do Chavinu de Huantar je jednou z nich. Vrcholí tunelem Kahuish ve výšce 4 516m n. m. Hned za ním je docela impozantní socha Krista shlížícího do údolí a přející poutníkům dobrou cestu. Největší zajímavostí na této cestě je však příjemná zastávka u jezera Querococha. Většinou zde potkáte menší turistické výpravy, které zde mají přestávku při celodenním výletu na incké rozvaliny v Chavinu.

Článek: Prohlídka Chavinu de Huantar

Zapomenutá předincká pyramida

Většinu turistů míří do Cordillery Blanci za úchvatnými horskými scenériemi a parádními treky. Je tu však jedno docela zajímavé místo na "druhé" straně hor, které stojí za návštěvu a prohlédnutí - centrum staré civilizace v Chavinu s velkou polorozbořenou pyramidou.

Článek: Prohlídka národního muzea v Chavínu

Vše o Chavínské kultuře

Většina lidí co se vydá z Huarazu na jednodenní výlet do Chavínu de Hunatar, aby si prohlédli zbytky této starobylé civilizace, nevynechá návštěvu malého, ale zajímavého muzea představující místní kulturu od doby kamenné po výkvět Chavínské civilizace. Muzeum sídlí v zajímavě pojaté moderní budově jen kousek od historických rozvalin.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam