Výlet do pohoří Cordillera Blanca

Výlet do pohoří Cordillera Blanca

Nádherné peruánské pohoří

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 1-2 týdny

Krásné pohoří Cordillera Blan­ca jsou asi nejznámější hory, které v Perú najdete. jsou také nejzaledněnější a najdete tu i nejvyšší horu země Huascarán. Co zde vidět a navštívit vám napoví tento článek

Obsah článku
Recenze [2x]

1. den

Prohlídka Huarazu

Téměř jakýkoliv výlet do pohoří Cordillera Blan­ca začíná v hlavním městě oblasti Ancash. Huarazu (3 065m n. m.). Sem se velmi dobře dostanete z Limy několikahodinovou jízdou autobusem. Linka je to frekventovaná. V samotném městě toho není moc k vidění i z důvodu častých zemětřeseních. Můžete se vydat například na procházku na pěknou vyhlídku mirador Rataquenua

Místo: Vyhlídka Al Mirador de Rataquenua

Vyhlídka nad Huarazem

I Huaraz má svou vyhlídku s křížem. Na kopci nad městem najdete Al Mirador de Rataquenua (3 320m n. m.) odkud je krásný výhled na blízké zaledněné velikány. Výstup k vyhlídce je asi jedinou krátkou procházkou co můžete podniknout přímo z Huarazu

2. den

Výlet do Chavinu de Huantar

Před nějakým trekem je ideální nabrat nějakou aklimatizaci, ideálním výletem je tak třeba výlet do prastaré archeologické lokality Chavin de Huantar


Článek: Přes hory do Chavínu

Do nitra Chavínské civilizace

Pokud při návštěvě krásné Cordillera Blanca chcete vidět i nějaké památky, či si dát po treku trošku odpočinkovější program, není od věci vyrazit z Huarázu na jednodenní výlet do Chavin de Huantar. Po cestě vás také čekají krásné horské výhledy, malebná Laguna Querococha, průjezd tunelem ve výšce přes čtyři tisíce metrů nad mořem a svahy hor poseté tisíci políčky. Vlastní archeologická lokalita je také docela zajímavá a je tu i malé pěkné muzeum přibližující Chavínskou kulturu.

3. - 5. den

Olimpica trek

na rozchození si můžete dát tří denní Olimpica trek „za“ Huascaránem v podstatě liduprázdné krajině.

Článek: Olimpica trek

Za úžasnou vyhlídkou do sedla Yanayacu

Olimpica trek patří k těm kratším v pohoří Cordillera Blanca. To však nemění nic na tom, že si zde užijete velmi krásné vyhlídky v oblasti nejvyšší hory peruánských And Huascaránu. Navíc tento trek patří k těm méně navštěvovaným, tak je ideální i pro ty, co se rádi toulají v opuštěných místech.

6. den

Výlet k ledovci Pastoruri

Po prvním krátkém treku se naskýtá na chůzi odpočinkovější den – výlet ke slavnému ledovci Pastoruri

Článek: Výlet k ledovci Pastoruri

Procházka k mizejícímu ledovci

Ledovec Pastoruri leží v nadmořské výšce kolem 5200 metrů a je výborným aklimatizačním cílem, pokud plánujete trek v peruánském pohoří Cordillera Blanca. Pospěšte si, za posledních 30 let ledovec ztratil přes 30% svého objemu. Součástí celodenního výletu z města Huaráz je krátký výstup k ledovci, náročný především svojí nadmořskou výškou.

7. - 11. / 14. / 17. den

Treky v okolí Alpamaya

a vrchol na konec treky v okolí jedné z nejkrásnějších hor světa Alpamaya. Nejkratší variantou je 4.denní trek přes sedlo Punta Union. na týden je trek do BC Alpamayo. Pokud máte dost sil můžete to zkombinovat na cca 10 denní pochod okolo celého masivu Alpamaya.


Článek: Trek přes sedlo Punta Union

Trek mezi Atlantikem a Pacifikem

Horské sedlo Punta Union je nejvyšším bodem (4750 metrů) treku Santa Cruz v peruánském nár. parku Huascarán. Santa Cruz trek je obvykle čtyřdenní, nabízí velmi pěkné výhledy na zasněžené vrcholky šestitisícovek, ledovce a jezera. Výchozím bodem je Cashapampa, cílem Vaquería. Přechod sedla Punta Union je třetím dnem treku. Není příliš náročný, cesta je schůdná bez sněhových polí. Pro řadu trekařů může sedlo být zatím nejvyšším bodem, na který za svůj život vystoupili. Pozor na aklimatizaci.

Článek: Alpamayo BC Trek

Pod jednu z nejkrásnějších hor světa

Alpamayo BC Trek patří mezi jeden z nejúžasnějších treků, které může Peru nabídnout. Navíc většina jeho trasy vede neobydlenou krajinou, tak si po cestě užijete i trochu dobrodružství a romantiky. Na druhou stranu se budete muset spolehnout sami na sebe, protože případná pomoc může být velmi daleko. Po cestě uvidíte celou řadu krásných hor včetně Alpamaya, považovaného za jednu z nejhezčích hor na světě vůbec.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam