Výlet do ötztálské ledové arény

Výlet do ötztálské ledové arény

Výlet s mnoha nej

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

Při návštěvě údolí Ötztal stojí za to vypravit se na jednodenní výlet po nejvýše položené asfaltové silnici v Rakousku Ötztaler Gletscherstrasse. Jednoduše se tak dostanete přímo k ledovcům a navíc můžete z parkoviště vyrazit na zajímavou túru na Pitztaler Jöchl s naprosto úžasným výhledem do ledovcové arény a sousedního údolí Pitztal.

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda po Ötztaler Gletscherstraße

Skrz nejvýš položený tunel v Evropě

Nejvýše položená asfaltová silnice v Rakousku vede z Pitze (1 420m n. m.) (první vesnice nad Söldenem) až do na Evropu neskutečných 2 829m n. m. u ledovců Rettenbach a Tiefenbach. Tyto dva ledovce navíc spojuje nejvýše položený silniční tunel v Evropě. Parkoviště u ledovců není určené jen pro lyžaře, ale v létě i pro pěší turisty, kteří zde mají rovnou několik možností na perfektní túry. Nejčastěji chozená cesta spojuje údolí Ötztal s vedlejším Pitztal.

Článek: Výstup na Pitztaler Jöchl a Polleskogel

Úžasná vyhlídka do ledovcové arény

Vrcholem moto výletu po Ötztaler Gletscherstraße je krátký výstup do sedla Pitztaler Jöchl (2 990m n. m.), odkud je úžasný výhled do ledovcové arény uzavírající menší, ale o to dramatičtější údolí Pitztal. V dáli ční nade vše nejvyšší hora Tyrolska - Wildspitze. Hned nad sedlem je malý vrchol s kamenem rozpukaným ledovcem - Polleskogel (3 032m n. m.). Pitztaler Jöchl je zároveň turistická spojka spojující údolí Ötztal a Pitztal - takže místo, kudy jdou horalé podnikající vícedenní treky v Ötztalerských Alpách.

Další možnosti túr v okolí ledovcové arény

  • Údolím Rettenbachtal vede hlavní alpská turistická cesta E5, takže je to možná alternativa oproti výjezdu autem.
  • Ledovec Tiefenbach je také dostupný pěšky z údolí Ötztal. Cesta vede navíc podél pěkného jezírka Petznersee.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam