Túra Shipton kemp - Old Moses hut

Túra Shipton kemp - Old Moses hut

Dlouhý sestup údolím Sirimon

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 4:00 hod

Třinácti kilometrový sestup údolím Sirimon je zajímavý jen ze začátku pochodu, kdy jsou ještě vyhlídky na nejvyšší vrcholky masivu a cesta je obklopená lobéliemi. Poté vás čeká výstup do malého sedla, ze kterého uvidíte, že váš cíl – chata Old Moses je ještě dost daleko a vy budete muset překonat ještě další dvě boční údolí. Cesta navíc dlouho vede velmi zerodovaným úsekem a obecně hodně podmáčeným terénem, tak tato etapa treku rozhodně nepatří mezi ty oblíbené.

Obsah článku
Recenze

Pod Shiptons kempem

Navigovat na mapě

Po únavném výstupu na vrchol Point Lenana a odpočinku v kempu Shipton je čas vyrazit dál, směrem k Old Moses hut. Začátek sestupu je velmi malebný. Okolo vás je spousta lobélií a na obzoru se tyčí mohutné stěny nejvyšších vrcholků Mount Kenya.

Pod Shiptons kempem

Sestup plochým údolím

Navigovat na mapě

Sestupová cesta vede dlouho po dni širokého plochého údolí, stále ale ve výšce více jak čtyři tisíce metrů nad mořem.

Sestup plochým údolím

Vysokohorská savana

Další sestup vysokohorskou savanou je dost únavný. Navíc díky oblíbenosti trasy Sirimon oproti Chogorii je cesta zástupy turistů strašně zerodovaná a je to tu dost často na zlomení hory. Navíc není moc na co koukat, když opomineme špičky vrcholků čnící v dáli nad savanou.

Vysokohorská savana

Výhled od chaty Old Moses

Navigovat na mapě

Chata Old Moses (3 384m n. m.) leží na konci džípové cesty (jen pro zásobování). Je to docela rozsáhlá lodge, ale oproti jiným ubytováním na treku nemá moc zajímavé okolí na procházky. Po dlouhém treku možná stejně ani nebudete mít chuť se procházet po okolí a spíš bude odpočívat na lůžku.

Výhled od chaty Old Moses


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam