Chogoria - Mount Kenya Bandas

Chogoria - Mount Kenya Bandas

Přes džungli na start treku

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 5:30 hod

190 km od Nairobi, tzn. několik dlouhých hodin busem, leží na úpatí masivu Mount Kenya bývalá stará skotská misie Chogorie (1 550m n. m.). Turisté sem jezdí jen z jednoho důvodu. Je to totiž jedno z možných východisek na trek přes masiv Mount Kenya. Zde si můžete najmout guida a hlavně domluvit dovoz k bráně národního parku (2 990m n. m.), kde je i začátek tohoto parádního treku. Vstup do hor je z Chogorie vzdálen totiž ještě cca 26km. Z toho je 20 kilometrů po nepříjemné blátivé cestě džunglí. O této cestě džípem z Chogorie k bráně národního parku je i tento článek.

Obsah článku
Recenze

Chogoria

Navigovat na mapě

Chogoria nepatří zrovna mezi dvakrát malebné městečka a po dešti jsou její blátivé uličky suchou nohou obtížně průchozí. Jelikož ale není úplně blízko od Nairobi, většinou sem přijedete už pozdě, tak zde nejspíš budete muset i přespat (což není naštěstí problém).

Chogoria

Banánová plantáž

Silnice stoupá z Chogorie mezi oblými kopečky úrodnou zemědělskou krajinou, kde je k vidění spousta druhů plodin. Daří se zde například i banánům.

Banánová plantáž

Čajová plantáž

Nejvýše položené jsou rozsáhlé plantáže čajovníku.

Po přibližně šesti kilometrech v cca 1 740m n. m. začíná národní park, tzn. končí políčka a dál je už neprostupný les.

Čajová plantáž

Jízda džunglí

Navigovat na mapě

Dvacetikilometrová blátivá cesta džunglí dává pořádně zabrat i off-roadu. Po častých deštích je tato cesta i několik dní naprosto nesjízdná. Někdy je sjízdná jen její část. Každopádně dlouhý pěší pochod hodně monotónním lesem v tomto blátě by určitě nebyl to pravé, takže jízda autem je sice drahá, ale i tak lepší varianta.

Jízda džunglí

Konečná

Bohužel se může stát, že opravdu už dál neprojedete, tak nezbývá než hodit baťoh na záda a dojít, někdy i pár hodin pěšky.

Konečná

Mount Kenya Bandas

Navigovat na mapě

V lese začne pozvolna převažovat bambus a s přibývající výškou začne celkově řídnout, až se objeví travnaté louky. To už jste na místě v téměř 3 tisících metrech nad mořem. Celý kemp působí malebným dojmem.

Mount Kenya Bandas

V kempu

Brzy ráno a večer je bezpečné zůstávat v blízkém okolí kempu, protože se k blízkému jezírku stahují nebezpeční buvoly.

V kempu

Výhled na Mount Kenyu

Z kempu jsou vidět zatím ještě hodně vzdálené vrcholky masivu Mount Kenya. Většinou nejlepší počasí je zde jen brzy ráno, pak se dost často stahují mraky a prší/sněží ve vyšších polohách.

Výhled na Mount Kenyu


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam