Safari okolo jezera Nakuru

Safari okolo jezera Nakuru

Zvířecí ráj obklopený civilizací

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 5:00 hod

Jen 160 kilometrů severně od hlavního města Keni – Nairobi se rozkládá město Nakuru (1 800m n. m.), vedle kterého je jeden z klenotů místní přírody – stejnojmenné alkalické jezero, ve kterém žijí tisíce ptáků, hlavně plameňáků, pelikánů a čápů marabu. Mimo nich zde můžete vidět nosorožce (největší populace v Keni), žirafy, zebry, buvoly atd. Je to jedno z nejlepších safari v Keni, jelikož zde za půl dne uvidíte opravdu spoustu zvěře na malé rozloze.

Obsah článku
Recenze

Antilopy Impaly

Vlastní safari si domluvíte přímo ve městě. Počítejte s tím, že zabere jen cca půl dne, tak si můžete naplánovat na odpoledne i cestu někam dál. Vyráží se jako na každé safari velmi brzy ráno při rozbřesku, kdy bývá aktivita zvířat největší. Nejdřív budete muset projet celým městem na jih přes čtvrti, které nejsou zrovna dvakrát výstavní a kde byste se asi samy pěšky moc pohybovat nechtěli. Hned u vchodu můžete narazit na hojné počty roztomilých antilop Impal.

Antilopy Impaly

Paviáni

Ještě než se stačíte v safari vozítku trošku rozkoukat, tak už se musíte vyhýbat tlupě paviánů, kterých je tu také plno a nejspíš si zde na cestě udělali sněm.

Paviáni

Pavián

Paviáni jsou všežravci, kteří dokonce loví i menší opice a ptáky.

Pavián

Břehy jezera

Ani ne po kilometru jízdy od vstupní brány se konečně přiblížíte břehům jezera, kterým rozložité stromy dodávají malebnost a jejich koruny jsou častým útočištěm obrovským čápům marabu.

Břehy jezera

Čáp Marabu Africký

Brzy po ránu jsou u jezera velká hejna čápů marabu, největších brodivých ptáků na světě – dosahují výšky až 150cm. Marabu je hlavně mrchožrout /má podobnou taktiku jako sup a i trošku jeho vzevření hlavy – létá nad krajem a hledá mršiny/, ale občas se mu podaří ulovit i plameňáka a další menší živočichy.

Čáp Marabu Africký

Plameňáci a pelikáni

Už z prvních pohledů na březích jezera poznáte, že Nakuru je opravdu ráj pro ptáky – jsou zde obrovská množství růžových plameňáků a pelikánů. Navíc zde můžete vystoupit z auta a volně se pohybovat po břehu, což je u většiny safari z bezpečnostních důvodů zakázáno.

Plameňáci a pelikáni

Stádo zeber

Podél břehů jezera se pohybují i relativně velká stáda krásných zeber.

Stádo zeber

Impaly na pastvě

Impaly jsou krásné antilopy. Na lvy jsou příliš malé, tak nejsou jeho častou kořistí, ale musí si například dávat velký pozor před gepardem.

Impaly na pastvě

Odpočinek Buvolů kaferských

O kus dál odpočívají Buvolové kaferští po bohaté pastvě.

Odpočinek Buvolů kaferských

Buvol kaferský

Buvol Kaferský patří mezi nejnebezpečnější zvířata Afriky a spolu s hrochem mají na svědomí nejvíc usmrcených lidí. Bývá velmi agresivní, zvlášť když je zraněn. Rozhodně se nedoporučuje se v jeho blízkosti volně pohybovat a opouštět bezpečí safari auta.

Buvol kaferský

Paviání útes

Posléze se cesta odklání od jezera a stoupá na Paviání útes, ze kterého je pěkný výhled na jezero a jeho okolí. Samozřejmě, že je zde spousta paviánů, ale třeba i damani.

Paviání útes

Nosorožčí rodina

Po pěkných vyhlídkách z útesu cesta klesá zpět k jezeru a k savaně, která ho na jihu obklopuje. V parku žije velká spousta nosorožců, tak byste museli mít trochu smůly, abyste žádného neviděli.

Nosorožčí rodina

Žirafy

Na savaně u jižní strany jezera se pase i spousta žiraf. Můžete tu taky vidět pštrosy a prasata bradavičnatá.

Žirafy

Plameňáci a osamocený hroch

Jezero Nakuru není zrovna vyhlášené hrochy, tak vás docela překvapí, když nějakého uvidíte. Zato plameňáků jsou zde tisíce.

Plameňáci a osamocený hroch

Východní strana jezera

Šotolinová cesta je zde dobrá, tak zde mimo safari vozítek jezdí i normální osobáky. Ze safari vozítek je však daleko lepší výhled. Východní strana jezera je už méně zajímavá – je křovinatá a také zde už moc zvířat neuvidíte.

Východní strana jezeraČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam