Nejkrásnější safari v Keni

Nejkrásnější safari v Keni

Zvířecí ráj v rovníkové Africe

Milovníci zvířat si rozhodně přijdou na své v celé řadě světoznámých safari, které najdete v Keni. Mimo slonů, lvů, nosorožců a buvolů zde najdete obrovská stáda zeber a pakoňů. Je tu i pestrý svět ptáků u celé řady jezer. V tomto seznamu je přehled nejkrásnějších safari, které zde můžete navštívit.

Obsah článku
Safari v Masai Mara
-1.58, 35.248
1 520 m / 4 987 ft

#1 Safari v Masai Mara

Ráj nejen migrujících pakoňů

Masai Mara patří s přehledem mezi nejoblíbenější keňské safari. V malebné savanovité krajině s oblými kopci se prohání neskutečné množství divoké zvěře. Pokud máte štěstí, uvidíte zde všechny druhy "africké velké pětky" (slona, nosorožce, buvola, lva a leoparda). Nejslavnější je však obrovskou migrací pakoňů, o které už byl natočen bezpočet přírodopisných snímků. Okolní kultura Masaiů je též velmi zajímavá. Výlet si sem můžete udělat třeba jen na půl dne nebo i na několik, pokud jste fotograf, anebo chcete vidět opravdu všechny druhy, co tu žijí.

Chci tam
Byl jsem tam
ke
Safari v Tsavo West
-3.395, 37.957
1 077 m / 3 533 ft

#2 Safari v Tsavo West

Zátiší s Kilimandžárem

Národní park Tsavo je rozlehlý a s plochu cca 20 000 km² je největším parkem na světě. Je rozdělen silnicí mezi Mombasou a Nairobi na Tsavo East a Tsavo West. Tsavo West má rozlohu cca 8500 km² a je plné stromových savan a zvířat. Najdeme zde prameny Mzima Sprints, kde je vybudována pozorovatelna krokodýlů a hrochů a za pozornost určitě stojí i lávová řeka Shetani.

Chci tam
Byl jsem tam
ke
Safari v Naivasha Lake
-0.745, 36.328
1 881 m / 6 171 ft

#3 Safari v Naivasha Lake

Aneb safari trochu jinak

Velice příjemnou změnou po projíždění Keni autem je plavba loďkou v národním parku Naivasha Lake. Toto sladkovodní jezero má rozlohu 139 km² a maximální hloubka je 30 metrů. Při plavbě uvidíte spoustu ptactva a hrochů, na břehu se pasou stáda zeber a buvolů.

Chci tam
Byl jsem tam
ke

Safari v Tsavo East
-2.183, 38.417
533 m / 1 749 ft

#4 Safari v Tsavo East

domov červených slonů

Národní park Tsavo je rozlehlý a s plochu cca 20 000 km² je největším parkem na světě. Je rozdělen silnicí mezi Mombasou a Nairobi na Tsavo East a Tsavo West. Tsavo East je asi 11 500 km² plání savany s baobaby, kde nejsou červení jen sloni ale třeba i zebry. V parku je také největší lávový proud na světě Yatta Plateau a protéká jím řeka Galana.

Chci tam
Byl jsem tam
ke
Safari okolo jezera Nakuru
-0.356, 36.1
1 850 m / 6 070 ft

#5 Safari okolo jezera Nakuru

Zvířecí ráj obklopený civilizací

Jen 160 kilometrů severně od hlavního města Keni - Nairobi se rozkládá město Nakuru (1 800m n. m.), vedle kterého je jeden z klenotů místní přírody - stejnojmenné alkalické jezero, ve kterém žijí tisíce ptáků, hlavně plameňáků, pelikánů a čápů marabu. Mimo nich zde můžete vidět nosorožce (největší populace v Keni), žirafy, zebry, buvoly atd. Je to jedno z nejlepších safari v Keni, jelikož zde za půl dne uvidíte opravdu spoustu zvěře na malé rozloze.

Chci tam
Byl jsem tam
ke
Safari v Amboseli
-2.652, 37.261
1 130 m / 3 707 ft

#6 Safari v Amboseli

Druhý nejnavštěvovanější národní park

Národní park Amboseli patří se svou rozlohou 392 km² mezi menší rezervace, ale díky své poloze je velmi často navštěvovaný. Leží blízko hranic s Tanzánií a jeho součástí jsou močály, travnaté savany, akáciová buš a v pozadí toho všeho nepřehlédnutelné Kilimandžáro. V parku je soustředěno velké množství zvířat - stáda slonů, zeber, buvolů, pakoňů, kočkovité šelmy jako jsou lvi, levharti, gepardi. Za povšimnutí určitě stojí i ptactvo - nejen velké, dá se zde vidět několik druhů snovačů.

Chci tam
Byl jsem tam
ke