Túra Gokyo - Dragnang

Túra Gokyo - Dragnang

Přechod ledovce Ngozumba

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Průměrný
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1:30 hod

Pokud chystáte přechod průsmyku Cho la, nezbývá vám nic jiného než předtím přejít ledovec Ngozumba do Dragnangu (4 679m n. m.). Rozhodně se zde nedržte vytištěné mapy, protože se cesta díky pohybu ledovce neustále mění. Zeptejte se pro jistotu už v lodgi v Gokyu, kde je aktuálně nástup na ledovec. Cesta je pak vyznačena občas kamennými mužíky. Pozor – za špatného počasí není problém se na ledovci ztratit.

Obsah článku
Recenze

Jezírka na ledovci Ngozumba

Navigovat na mapě

Až vylezete na morénu, tak si teprve uvědomíte, co vás teď čeká. Před vámi je bludiště hromad suti, desítek jezírek a stále se ozývající zvuky z pracujícího ledovce, který z kamení sice vykukuje jen na pár místech, ale víte, že bude pořád pod vámi. Když to uvidíte, tak si možná řeknete, že se vám ta zrovna dvakrát nechce :-)

Jezírka na ledovci Ngozumba

Cesta po ledovci Ngozumba

Vlastní cesta přes ledovec je opravdu taková depresivní a díky neustávajícím zvukům až trošku strašidelná. Pokud budete mít navíc „štěstí“ na špatné počasí, tak této atmosféře dopomohou navíc  nízké mraky a mlha. Navíc tu není zrovna dvakrát silný turistický provoz, tak tu nemusíte potkat ani živáčka. Což navozuje pocit naprostého ztracení.

Cesta po ledovci Ngozumba

Bludiště v ledu

Relativně pohodová pěšinka po ledovci se motá sem a tam, nahoru a dolů. Na pár místech se na chvíli ztrácí, tak je dobře, že jsou zde ti mužíci, kteří spolehlivě ukazují jak dále.

Bludiště v ledu

Dragnag

Navigovat na mapě

Přechod ledovce trvá výrazně déle, než byste na první pohled očekávali. Konečně jsou před vámi třepetající se fáborky, které vás vítají na druhé straně.  Teď už jen pár set metrů „normální“ krajinou po nakloněné rovině a jste na dohled dvěma lodgím v Dragnangu.

Dragnag


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam