Gokyo a okolí

Gokyo a okolí

Horská základna v údolí Dudh Koshi

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Osada Gokyo (4 773m n. m.) ležící pod boční morénou největšího ledovce v Kumbu Ngozumba je pro turisty lákadlem hlavně díky přilehlému kopci Gokyo Ri (5 366m n. m.), ze kterého je úžasný výhled na Everest, Lhotse a další vrcholky. Může však nabídnout daleko víc zajímavých procházek vedoucích podél ledovce směrem k majestátní Cho Oyu.

Obsah článku
Recenze [1x]

Jezero Dudh Pokhari

Osada Gokyo je velmi pěkně položená hned u jezera Dudh Pokhari (4 750m n. m.). Vycházka k němu či kolem celého jezera (délka okruhu cca 3 km) patří mezi příjemné aklimatizační výlety.

Jezero Dudh Pokhari

Ledovec Ngozumba

Další oblíbená a lehce dostupná vyhlídka je jen 50 výškových metrů nad osadou – boční moréna ledovce Ngozumba. Pokud vám přeje počasí, uvidíte na obzoru i majestátní Cho Oyu. Ledovec je obrovský, má kilometr na šířku. Vypadá jak gigantická dálnice suti.

Ledovec Ngozumba

Hory nad ledovcem Ngozumba

Na ledovci je celá řada jezírek třpytících se mezi sutí. Navíc se ledovec neustále pomalu pohybuje, tak se cesta na druhou stranu do Dragnangu a dál do průsmyku Cho la neustále mění. Vždy se radši zeptejte místních, než se přes ledovec vydáte.

Hory nad ledovcem Ngozumba

Jezero Dudh Pokhari

Z morény je vidět nejen jezero Dudh Pokhari, ale i klikatící se cesta směrem na Gokyo Ri a další vedoucí do dálky do sedla Renjo la.

Jezero Dudh Pokhari


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam