Prohlídka Rinehu

Prohlídka Rinehu

Turistická základna nejen pro Dámavand

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

Městečko Rineh (2 050m n. m.) ležící na náhorní pláni tři sta výškových metrů nad řekou Hazar je taková íránská turistická mekka hlavně díky nejvyšší hoře státu – Dámavandu. Mimo několika mešit, jedné restaurace a prašné hlavní silnice s obchůdky tu nic víc k vidění bohužel není. Určitě se tedy vyplatí dojít pár set metrů na vyhlídku, odkud je perfektní výhled na údolí řeky Hazar, okolní hory a zelené oázy kontrastující k relativně vyprahlé krajině.

Obsah článku
Recenze

Mešita s hřbitovem

Navigovat na mapě

Jedinými výstavními budovami v Rinehu jsou mešity s typickými zlatými kupolemi. Největší z nich najdete na západním konci města u silnice vedoucí do Polouru. Vedle mešity je i hřbitov.

Mešita s hřbitovem

Mešita s vyhlídkou

Navigovat na mapě

Zajímavější výhled je však z hlavního bazaru, kde je další mešita postavená ve svahu pod ulicí, tak se můžete kochat výhledem na Elborz přímo přes zlatou kupoli. Jsou zde i lavičky, takže příjemné místečko na relax, čehož místní hojně využívají.

Mešita s vyhlídkou

Políčka pod Rinehem

Navigovat na mapě

Ve vlastním Rinehu toho moc k podnikání bohužel není. V podstatě jedinou možnou procházkou je krátký výlet po silnici vedoucí dolů do údolí řeky Hazar. Z obdělané hrany náhorní plošiny je pěkný výhled na druhou stranu údolí.

Políčka pod Rinehem

Výhled na oázy a Ebrat

Navigovat na mapě

Nejhezčí výhled je zhruba po kilometru chůze po silničce, kdy pohledu na druhou stranu údolí nic nebrání. Napravo na obzoru je hora Ebrat, další z možných turistických cílů v této oblasti mimo Dámavandu.

Výhled na oázy a Ebrat


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam