Prohlídka Lo Manthangu

Prohlídka Lo Manthangu

Procházka královským městem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Lo Manthang je hlavní město starého království Mustang. Nabízí několik zajímavých gomp, královský palác, úzké uličky a tradiční stavení. Je na něm znát, že se stává cílem turistů, kteří se vydají na mustang trek a mnohdy tu tráví i několik dnů. Město lze projít a prohlédnout za půl dne. Okolí ovšem nabízí aktivity i na několik dnů, záleží na tom, kolik času kdo má.

Obsah článku
Recenze [1x]

Pradleny

Prohlídce města věnujeme asi tři odpolední hodiny. Systém kanálů přivádí do některých ulic vodu, která se kromě jiného používá i na praní prádla.

Pradleny

V uličkách Lo Manthangu

Zvířata a lidé tu společně žijí a pohybují se. To vše v kulisách nezapomenutelné atmosféry starého města uprostřed nádherné drsné krajiny.

V uličkách Lo Manthangu

Odpočinek po pánsku

Čas tu plyne pomalu, není kam spěchat: odpočinek, rozhovor s přáteli a rytmický pohyb modlitebního mlýnku.

Odpočinek po pánsku

Turisté vítáni

Prvním turistům sem byl vstup povolen v roce 1992 a dodnes je vzhledem k nutnému vstupnímu povolení počet cizinců regulován. Lo Manthang je ale přirozeným cílem mustang treku a je to na počtu návštěvníků znát.

Turisté vítáni

Odpočinek po dámsku

Dámský klub si našel své místo ve stínu úzkých uliček.

Odpočinek po dámsku

Až vyrostu, taky budu mít motorku

Z Lo Manthangu je to jen nedaleko k hranicím Tibetu. Zpevněná vozovka do sedla Kora La (4660 m.n.m.) přináší místním hodně zboží z Číny i příležitost k obchodu.

Až vyrostu, taky budu mít motorku

Na kraji města

Staré se tu mísí s novým. Nové je však často vetřelcem, se kterým si drsná a zároveň křehká a zranitelná krása zdejšího prostředí nedovede poradit.

Na kraji města

Mani a čhörteny

Hlavní město království „Lo“ vzniklo v roce 1380. Je tu několik zajímavých buddhistických staveb, pětipatrový královský palác a žije tu poslední král z 25. generace. Království Lo přestalo oficiálně existovat na základě zákonného opatření nepálské vlády v roce 2008.

Mani a čhörteny

Odpolední atmosféra

Životadárná voda přináší vláhu a ta zase zeleň. Okolí však vládnou drsné a zároveň nádherné horské scenérie.

Odpolední atmosféraČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam