Prohlídka chrámů v Thatonu

Prohlídka chrámů v Thatonu

Chrámy nad řekou Mae Kok

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:00 hod

Thaton je jen malé městečko ležící u řeky Kok přitékající sem z pět kilometrů vzdálené Barmy. Zajímavou krátkou zastávkou je pro ty, kteří si chtějí vyšplhat ke chrámu s velkým bílým Buddhou a pokochat se výhledy do malebného údolí řeky, nebo východisko pro ty, kteří se chystají vydat na plavbu po řece do většího města Chiang Rai

Obsah článku
Recenze

Kaňon řeky Kok

Nejlepším orientačním bodem v Thatonu je mohutný betonovoý most přes řeku Kok. I z něj je pěkný výhled na skalní hřebeny obklopující řeku. na jendotlivých vrcholcích jsou vystavěné chrámy, tak tuto procházku můžete i docela natáhnout.

Kaňon řeky Kok

Přístaviště výletních lodí

Poloha Thatonu je zajímavá v tom, že je přesně v místech, kde řeka opouští hory a dál teče relativně dlouho nížinou. na „ploché“ straně řeky jsou zakotvené výletní lodě, kterým ise můžete plavit až do Chiang Rai.

Přístaviště výletních lodí

Výstup mezi sochami

Od betonového mostu vyražte po cestě mezi nesourodou směsici různých chrámových budov a soch. Některé zákoutí tu vypadjí lehce kýčovitě.

Výstup mezi sochami

Vyhlídka u chrámu

Od jednotlivých chrámů jsou pěkné vyhlídky na kaňon řeky a okolní kopečky. Zde je první významná část chrámu Wat Thaton – socha Bodhisat­tva Kuan-Im

Vyhlídka u chrámu

Zákoutí s Buddhou

Stezka vede docela prudce do kopce, tak je příjemné každé zákoutí, kde se dá vydechnout, případně se alespoň na chvíli schovat před sluncem

Zákoutí s Buddhou

Velký bílý Buddha

Prvním velkým cílem této procházky je impozantní socha bílého Buddhy, velkého okolo deseti metrů

Velký bílý Buddha

Vyhlídka od bílého Buddhy

Od bílého Buddhy je krásný výhled do údolí řeky Kok. na obzoru je vidět poslední thajská vesnice, dál už je v podstatě divočina a výrazně méně osídlená Barma. Je odtud daleko vidět i chrám, kam až můžete po hřebeni dojít.

Vyhlídka od bílého Buddhy

Phra Nakprok

Od bílého Buddhy silnička dále stoupá až ke zlaté soše sedícího Buddhy, kterého chrání sedmihlavý vodní had (Naga)

Phra Nakprok

Výhled na nížinu řeky Kok

Od sochy je krásný dálný výhled do širokého údolí řeky Kok, která si prorazila cestu v horami a v nížině už jen tak lenivě teče. Před Chiang Rai ji však čeká další horský úsek.

Po cestě lze pokračovat ještě daleko, jednak na vrchol kopce, kde je krásný Wat. Od něj cesta vede po hřebeni až na nejhezčí vyhlídku na kaňon.

Výhled na nížinu řeky KokČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam