Prohlídka Watu Chedi Luang

Prohlídka Watu Chedi Luang

Centrum města Chiang Mai

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Velmi velká
Obtížnost: Minimální
Čas: 0:30 hod

Chrámový komplex Wat Chedi Luang je jeden z nejváženějších budhistických komplexů v městě Chiang Mai. Nachází se přímo v centru města a navštěvují jej stovky turistů i budhistů denně. Dle některých internetových serverů je to nejdůležitější památka, kterou musíte navštívit při návštěvě města Chiang Mai.

Obsah článku
Recenze [1x]

Hlavní chrám

Navigovat na mapě

Přímo naproti vchodu do komplexu Wat Chedi Luang je krásný zaltem zdobený chrám, kde můžete v určitou denní dobu zastihnout i mantry zpívající mnichy. Tato fotografie vznikla při oslavách svátku narození budhy v průběha června.

Hlavní chrám

Oslavy narození budhy

V hlavním chrámu při oslavách svátku místní přispívají hojne drobnými mincemi, obcházejí dokola chrám a někteří věší vlaječky s motlitbami na provázcích po celém chrámu. Když se při takových oslavách ocitně evropan uprostřed dění, působí to na něj opravdu velmi mysticky.

Oslavy narození budhy

Boční chrámy

Komplex Wat Chedi Luang se skládá s mnohá objektů mezi které patří chrámy, domy pro mnichy, několik stůp a množství všudypřítomných vyobrazení budhů.

Boční chrámy

Pálení tyčinek

Pálení tyčinek u jedne z menších stúp, které mají symbolizovat klid a mír.

Pálení tyčinek

Mnichové

V komplexu Wat Chedi Luang narazíte na zdejší mnichy, kteří buď něco prodávají, pomáhají, uctívají budhu a nebo zpívají ve větších zhromažděních mantry.

Mnichové

Temple of the big stupa

Literárně se nazývá tento komplex také jako chrám velké stúpy. Velká stúpa se nachází v centru komplexu a dominuje nad okolními budovami. Počátky staveb začaly údajně už ve 14 století.

Temple of the big stupa

Vlaječky

Barevné vlaječky pro štěstí jsou na mnohách místech.

Vlaječky

Mnichové na schodech

Člověk by si řekl, že mnichové žijou asketický život. Nicméně u thajských mnichů je mnohdy opak pravdou. iPhone nebo tablet v ruce není nic, co by mnichové neznali.

Mnichové na schodech

Tyčinky a květiny

Při oslavách svátků, ale i při obyčejných návštěvách chrámů budhisté přinášejí do chrámů vonné tyčinky a květy, které mnohdy ani nezapálí, pouze je přiloží před budhu a nebo na místo pro to vhodné.

Tyčinky a květinyČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam