Prohlídka chrámu Sam Yod

Prohlídka chrámu Sam Yod

Opičí chrám v Lopburi

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 0:30 hod

Chrám Phra Prang Sam Yod ležící v provinčním městečkuLopburi je cílem hlavně těch návštěvníků, kteří si zde chtějí prohlédnout desítky volně se pohybující opic makaků. Jejich hlavním shromaždištěm je chrám, ale pohybují se ve velkých počtech prakticky po celém tomto městě. Vlastní chrám je khmérského typu, ale není dvakrát velkolepý.

Obsah článku
Recenze

Panoráma chrámu

Chrám Sam Yod je hlavní památkou v celém Lopburi. Navíc je velmi dobře dostupný pěšky – nachází se jen 500 metrů od vlakové stanice. Je postaven v khmérském stylu třech  kukuřičných klasů.

Panoráma chrámu

Opičí chrám

Proč se chrámu říká opičí, poznáte ihned, jak vstoupíte dovnitř areálu. Opic jsou zde desítky. Pokud s nimi nechcete mít problém, tak rozhodně netahejte z batohu nějaké jídlo.

Opičí chrám

Opičí mateřská láska

V areálu chrámu si užijí i fotografové krajináři, neb zde není rozhodně zapotřebí dlouhý zoom.

Opičí mateřská láska

Malý Buddha

V centru chrámu sedí malý Buddha, jak jinak než obklopený opicemi.

Malý Buddha

Chrám ze strany

Celý areál je relativně malý, takže ho budete mít prohlédnutý klidně i za 15 minut. Určitě zde potkáte i nějaké cyklodrožky, které vás rádi provezou i po dalších památkách města. Můžete navštívit ještě například i chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat či rozvaliny královského paláce Phra Narai Ratchaniwet.

Chrám ze strany


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam