Jízda po Siddhartha Highway

Jízda po Siddhartha Highway

Z Pokhary do Indie

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 7:00 hod

Siddhartha Highway nebo také po nepálsku Siddhartha Rajmarg je jednou z nejzajímavějších nepálských silnic vedoucí z Pokhary přes zelené kopce Malého Himaláje Mahábhárat až do rovin Terai na hranicích s Indií. Většinou tudy jedou cestovatelé, kteří po zemi putují mezi Indií a Nepálem nebo lidé, kteří chtějí navštívit Buddhovo rodiště v Lumbini. Každopádně si zde užijete horských hřebenů porostlých bujnou džunglí, impozantní rýžová políčka na prudkých svazích hor a hluboká údolí. Cesta je to ale únavná, těch 180 km pojedete i víc jak sedm hodin.

Obsah článku
Recenze

Kraj za Pokharou

Navigovat na mapě

Z Pokhary vyrazíte po dlouhé rovince (prakticky jediná na celé této cestě) stejným směrem, jako když se jede na World Peace Stupu a pak už vás čekají kilometry a kilometry jízdy vysoko nad údolími.

Kraj za Pokharou

Nepálská svodidla

Místo svodidel jsou u kraje silnice jen nízké betonové patníky, které by nejspíš pádu do rokle moc nezabránily. Po několika desítkách minut jízdy přijedete do vesničky Naudanda (1 043m n. m.) ležící na horském hřebenu. Odtud je za dobrého počasí vyhlášený panoramatický, i když trochu už vzdálený, pohled na Annapurny.

Nepálská svodidla

Cesta údolím Aadhi khola

Navigovat na mapě

Cesta pak dlouhé kilometry vede údolím Aadhi khola, která z okolních horských svahů sbírá další a další vodu. Celá oblast Nízkého Himaláje je hodně vlhká, zvlášť v období monzunu je zde opravdu hodně vody.

Cesta údolím Aadhi khola

Cesta Malým Himalájem

Silnice překonává celou řadu nízkých sedel a jízda tu trvá opravdu dlouho. Počítejte, že se sotva dostanete na 30km/h.

Cesta Malým Himalájem

Zelené údolí

Okolí silnice není moc hustě osídleno. Na některých svazích není mimo rýžových políček třeba víc než jeden dům.

Zelené údolí

Nížina Terai

Navigovat na mapě

Najednou se hory rozestoupí a před vámi je rozpálená hustě osídlená rovina. Sice jste pořád ještě v Nepálu, ale od Indie ho už stěží rozeznáte.

Buďto můžete pokračovat rovnou na hranice a dál třeba do Varanásí či si udělat malou zajížďku do Buddhova rodiště v Lumbini.

Nížina TeraiČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam