Vyhlídka ze Sarangkotu

Vyhlídka ze Sarangkotu

Annapurny z jihu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Velmi velká
Obtížnost: Minimální
Čas: 2:00 hod

Sarangkot (1 560m n. m.) je malá vesnička a zároveň nejoblíbenější vyhlídka na Annapurny ležícím na kopci jen 10km od Pokhary. Ještě za hluboké tmy vyjíždějí z Pokhary zástupy aut s natěšenými turisty na východ slunce. Na parkovišti je ještě větší šrumec a zároveň spousta pseudo guidů, kteří se vám nabízejí, abyste se neztratili. Jelikož ještě víc do kopce vede jen jedna cesta, která je vroubená malými domky s výhledovými terasami, jsou jejich služby naprosto zbytečné. Pak už jen nezbývá než s horkým čajem čekat na východ slunce.

Obsah článku
Recenze

Hřebeny na východě

Při dlouhém čekání na východ slunce oči pořád sledují hřebeny na východě, kdy se přes ně sluneční kotouč přehoupne a trošku zahřeje okolní krajinu.

Hřebeny na východě

Annapurna South a Annapurna I

Konečně se začíná nasvěcovat špiče Annapurny I., Annapurny South a dalších hor na hřebeni. Škoda jen, že jsou vzdáleny vzdušnou čarou přes 40 kilometrů. Nejkrásnější horou ve výhledu je však Machu Puchare (viz. úvodní snímek fotoreportu).

Annapurna South a Annapurna I

Východ slunce

Slunce se konečně dostává nad hřebeny a probouzí se nový den.

Východ slunce

Hřeben jako hradba

Při tomto pohledu je jasné, proč celá oblast Manangu leží ve srážkovém stínu – jen málokterému mraku se podaří překonat takto vysoký hřeben.

Hřeben jako hradba

Údolí řeky Seti

Po rozednění je krásně vidět celé široké a úrodné údolí řeky Seti se všemi Annapurnami na obzoru. Po hodině celé divadlo končí a turisté se zvolna vracejí na snídani do Pokhary či se ještě lehce dospat.

Údolí řeky Seti


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam