Túra Ghorapani - Tadapani - Ghandruk

Túra Ghorapani - Tadapani - Ghandruk

Putování mlžným lesem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 6:00 hod

Cesta mlžnými rododendronovými lesy do Tadapani případně až do Ghandruku funguje hlavně jako spojka mezi vyhlídkovým Poon Hillem a trekovou cestou do base campu Annapurna. Vyhlídky na hory si zde užijete většinou jen brzy ráno, než se krajina zahalí do mlžných mraků. Výhledy za východu slunce jsou však v Ghnadruku a Tadapani pověstné. Putování touto cestou je relativně náročné – čekají vás časté výstupy a sestupy po blátivých cestách a nekonečných schodištích.

Obsah článku
Recenze

Vyhlídka z Deurali

Navigovat na mapě

Pokud jste brzy ráno vystoupali na parádní východ slunce na Poon Hill, tak se vám možná ani po pár hodinách nebude chtít vyrážet na tuto náročnou etapu do Tadapani, respektive Ghandruku. Cesta z Ghorapani stoupá po většinu cesty po hodně navlhlé stezce lesem až do průsmyku Deurali, což je konečně travnaté místo s výhledem, když vám samozřejmě přeje počasí.

Vyhlídka z Deurali

Sestup z Ban Thanti

Navigovat na mapě

Cesta z louky Deurali znovu vstupuje do lesa a vrcholí v cca (3 185m n. m.). Pak klesá do Ban Thanti (3 110m n. m.), kde si můžete odpočinout před nepříjemnou etapou – dlouhým prudkým klesáním po blátivé stezce podél potoka. K vidění je tu jen pár malých vodopádků.

Sestup z Ban Thanti

Vyhlídka na Bhurungdi kholu

Konečně se po sestoupení 500 výškových metrech otevře výhled do vysokohorskou džunglí zarostlého údolí Bhurungdi kholy. Je tu i možnost se ubytovat či občerstvit.

Vyhlídka na Bhurungdi kholu

Vysokohorská džungle

Od vyhlídky už to není daleko k potoku, po jehož překonání vás čeká další, naštěstí už finální, výstup do Tadapani. Okolo vás je hustá vysokohorská džungle.

Vysokohorská džungle

Výstup do Tadapani

Navigovat na mapě

Do Tadapani je to už jen cca 200 výškových metrů, většinou po schodištích.

Výstup do Tadapani

Sestup do Ghandruku

Navigovat na mapě

Po té co dorazíte do Tadapani, máte několik možností:

  • Pokud už budete unavení, tak se zde ubytujte a užijte si druhý den zdejší proslavený východ slunce nad Annapurnou South a Machhapuchhare.
  • Nebo můžete ještě seběhnout nekonečným lesem 700 výškových metrů do Ghandruku a uzavřít Poon Hill trek další den.
  • Případně můžete pokračovat dál ve směru Annapurna BC trek, pokud to máte v plánu.
Sestup do GhandrukuČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam