Nepál

Vystup na Poon Hill

Královská vyhlídka na Dhaulagiri

Petr Liška
Napsal/a 1727 článků a sleduje jej/ji 120 cestovatelů
Vystup na Poon Hill
Vloženo: 18.12.2013
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Vyhlídkový kopec Poon Hill (3 193m n. m.) patří mezi oblíbené cíle turistů, kteří mají k dispozici jen pár dní na treking, ale zároveň chtějí vidět pořádné himalájské panorama, nebo pro ty co dělají dlouhý a relativně náročný trek okolo Annapuren. Většina sem vyráží z vesničky Ghorepani na východ slunce, kdy je pěkně nasvícen hlavně hřeben s osmitisícovkou Dhaulagiri. Samozřejmě je pěkně vidět i Annapurna I. a Annapurna South. Na východ slunce jsou zde opravdu až nechutné davy, ale stačí chvíli počkat, než odejdou organizované výpravy a budete na vrcholu takřka sami.

Poon Hill

Z Ghorepani (2 858m n. m.) vás čeká ještě skoro 350 výškových metrů na z dálky naprosto nevýrazný kopec Poon Hill. Nebýt úžasného výhledu z jeho vrcholu, tak by o něj nejspíš nikdo ani nezavadil.

Většina návštěvníků tedy vyráží víc jak hodinu před svítáním, aby byla na vrcholku včas a nepropásla východ slunce. Cesta vzhůru bývá dost často docela kluzká a obklopená houštinami rododendronů. Na jaře to tu má proto kouzlo, když jsou všechny rododendrony krásně rozkvetlé.

Poon Hill
Autor: © gigaplaces.com

Masiv Dhaulagiri

Na vršku kopce je i malá rozhledna ještě o něco vylepšující výhled na všechny strany. Západnímu obzoru dominuje celý masiv Dhaulagiri, jehož hlavní vrchol převyšuje údolí pod vámi o celých neskutečných sedm kilometrů, což je s přehledem nejvíce na světě.

Masiv Dhaulagiri
Autor: © gigaplaces.com

Dhaulagiri (8 167m n. m.)

Hlavní vrchol Dhaulagiri převyšuje ostatní vrcholky v masivu o víc jak 500 výškových metrů, tak vypadá ze všech stran velmi impozantně. Možná proto i z tohoto důvodu byla považována víc jak 30 let za nejvyšší horu světa.

Dhaulagiri (8 167m n. m.)
Autor: © gigaplaces.com

Annapurna South a Annapurna I

Severovýchodnímu pohledu dominuje pyramida Annapurny South, která je jen cca 17,5 km daleko. Nalevo od ní je nevýrazný vrcholek osmitisícovky Annapurna I – Machhapuchhre alias rybí ocas, je v tuto dobu bohužel ve velkém protisvětle.

Annapurna South a Annapurna I
Autor: © gigaplaces.com

Annapurna South a Annapurna I

Hodinku po rozbřesku už je na Poon Hillu prakticky božské ticho a výhledy severním směrem začínají být výrazně lepší než brzy po ránu. Díky perspektivě a vzdálenosti se Annapurna I (8 091m n. m.) zdá výrazně menší než Annapurna South (7 219m n. m.), která je výrazně nižší.

Annapurna South a Annapurna I
Autor: © gigaplaces.com

Dhaulagiri VI.

Dálnému obzoru dominuje zaledněný vrcholek Dhaulagiri VI. (7 268m n. m.).

Po pokochání se pohledy vás čeká stejná cesta zpět do Ghorepani, odkud si můžete vybrat jednu ze tří cest a pokračovat dál v pochodu po himalájských kopcích.

Dhaulagiri VI.
Autor: © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Poon Hill trek

Díky své dobré dostupnosti z Pokhary a malé časové náročnosti treku je výstup na krásnou vyhlídku Poon Hill velmi oblíbený i mezi… pokračovat ve čtení

Poon Hill trek
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka